Wyjazd do Szwajcarii

W dniach 24-31 maja 2018 roku uczniowie klasy IIB i IIF uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Szwajcarii.

Głównym punktem programu była wizyta w CERN, w Genewie, ale mieliśmy okazję zwiedzić także takie miejsca jak siedziba ONZ, fabryka czekolady Callier, Szwajcarskie Centrum Nauki "Technorama" czy muzeum techniki Deutches Museum.

Oprócz miejsc typowo naukowych mieliśmy okazję podziwiać piękne szwajcarskie miasteczka jak Interlaken, Gruyere, czy Solura, oraz poznać perły tamtejszej przyrody: wodospad Rheinfall czy słynną północną ścianę Eigeru. Nie obeszło się też bez dużej ilości spacerów, a to w dolinie Lauternbrunen, a to w Montreux nad brzegiem jeziora Genewskiego. Odwiedziliśmy galerię sztuki Nowa Pinakoteka w Monachium i zwiedzaliśmy elektrownię wodną i jądrową.

Ta wycieczka, oprócz aspektu czysto naukowego, dała nam okazję zobaczyć piękno przyrody w Szwajcarii, poznać historię wielu ciekawych miejsc oraz obcować ze sztuką. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za cudowną organizację i poświęcony nam czas.

Data dodania: 2018-06-18 10:00:00
Data edycji: 2018-06-25 20:35:44