Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Profil matematyczno - fizyczny

Klasa o profilu matematyczno - fizycznym

 

Dla kogo taki wybór?

Masz umysł ścisły? Ciekawość świata wciąż pcha Cię do poznawania czegoś nowego? Profil matematyczno – fizyczny to wybór dla Ciebie. Podczas zajęć będziemy doskonalić umiejętność logicznego rozumowania, zagłębimy się w tajniki algorytmiki, rozbudzimy ciekawość otaczającym Cię światem. Program nauczania oparty jest na ciekawych eksperymentach, które pomogą w wyobrażeniu sobie i zrozumieniu funkcjonowania zjawisk zachodzących w otoczeniu.

 

Oferta szkoły.

Przedmiot\

klasa

 

 

Ilość godzin danego przedmiotu realizowanego na poziomie rozszerzonym

Klasa I

Klasa II

 Klasa III

Klasa IV

matematyka

5

6

6

7

fizyka

3

4

6

3

język angielski

(poziom kontynuacyjny)

3

3

3

3

język niemiecki lub francuski

(poziom podstawowy)

2

2

2

2

Uwagi: decyzja o przydzieleniu do odpowiedniej grupy języka obcego należy do dyrekcji szkoły na podstawie deklaracji kandydata i wyników z języków obcych uwidocznionych na świadectwach,

Uczniowie klasy matematyczno - fizycznej realizują rozszerzenia w oparciu o innowację pedagogiczną z fizyki. W czasie tych zajęć realizujemy program doświadczeń, który przyczynia się do postrzegania świata w innym, prostszym i bardziej zrozumiałym aspekcie. Rozwija umiejętność posługiwania się wyobraźnią, tworzenia w myślach pewnych schematów i stawiania hipotez.

 

Przedmioty brane pod uwagę przy obliczaniu punktów w procesie rekrutacji: 

język polski

matematyka

fizyka

język angielski

 

Informacja dotycząca rekrutacji

 

Jak uczniowie spędzają czas podczas pracy w szkole i poza nią?

 

1. Podczas zajęć fizyki doświadczalnej wykonujemy eksperymenty z różnych dziedzin fizyki. Niektóre z nich są łatwiejsze, inne trudniejsze. Czasami udowodnimy jakieś prawo fizyczne, a innym razem coś popsujemy. Ale nie myli się ten, kto nic nie robi. W ten sposób możemy w praktyce stosować poznaną wiedzę i przygotować się do studiowania na uczelniach technicznych.