Profil matematyczno - fizyczny

Klasa o profilu matematyczno - fizycznym

Dla kogo taki wybór?

Masz umysł ścisły? Ciekawość świata wciąż pcha Cię do poznawania czegoś nowego? Profil matematyczno – fizyczny to wybór dla Ciebie. Podczas zajęć będziemy doskonalić umiejętność logicznego rozumowania, zagłębimy się w tajniki algorytmiki, rozbudzimy ciekawość otaczającym Cię światem. Program nauczania oparty jest na ciekawych eksperymentach, które pomogą w wyobrażeniu sobie i zrozumieniu funkcjonowania zjawisk zachodzących w otoczeniu.

Oferta szkoły.

Przedmiot\

klasa

Ilość godzin danego przedmiotu realizowanego na poziomie rozszerzonym

5

6

7

fizyka

4

6

język angielski

(poziom kontynuacyjny)

język niemiecki lub francuski

(poziom podstawowy)

2

Uwagi: decyzja o przydzieleniu do odpowiedniej grupy języka obcego należy do dyrekcji szkoły na podstawie deklaracji kandydata i wyników z języków obcych uwidocznionych na świadectwach,

Uczniowie klasy matematyczno - fizycznej realizują rozszerzenia w oparciu o innowację pedagogiczną z fizyki. W czasie tych zajęć realizujemy program doświadczeń, który przyczynia się do postrzegania świata w innym, prostszym i bardziej zrozumiałym aspekcie. Rozwija umiejętność posługiwania się wyobraźnią, tworzenia w myślach pewnych schematów i stawiania hipotez.

Przedmioty brane pod uwagę przy obliczaniu punktów w procesie rekrutacji:

język polski

fizyka

język angielski

Informacja dotycząca rekrutacji

Jak uczniowie spędzają czas podczas pracy w szkole i poza nią?

1. Podczas zajęć fizyki doświadczalnej wykonujemy eksperymenty z różnych dziedzin fizyki. Niektóre z nich są łatwiejsze, inne trudniejsze. Czasami udowodnimy jakieś prawo fizyczne, a innym razem coś popsujemy. Ale nie myli się ten, kto nic nie robi. W ten sposób możemy w praktyce stosować poznaną wiedzę i przygotować się do studiowania na uczelniach technicznych.

2. Naszym znakiem rozpoznawczym są wyjazdy do ośrodka naukowo - badawczego CERN położonego na północno-zachodnich przedmieściach Genewy na granicy Szwajcarii i Francji, który zatrudnia 2600 stałych pracowników oraz około 8000 naukowców i inżynierów reprezentujących ponad 500 instytucji naukowych z całego świata. Najważniejszym narzędziem ich pracy jest największy na świecie akcelerator cząstek – Wielki Zderzacz Hadronów.  W czasie tych wyjazdów mamy też okazję podziwiać przepiękne Chamonix, które leży u stóp najwyższych alpejskich szczytów. Aguille du Midi, 3842 mnpm, skąd możemy, z bliska zobaczyć Mont Blanc - najwyższy szczyt Europy.

3. Poszerzamy wiedzę i umiejętności, korzystając z oferty edukacyjnej proponowanej przez takie instytuacje jak np.:  Centrum Nauki Experyment, Gdański Park Naukowo - Technologiczny, Akwarium Gdyńskie. Staramy sie poszerzać wiedzę z zakresu nowinek technologicznych.

4. Bierzemy tez udział w innych rozwijających i integrujących wycieczkach, bo cóż tak nie spaja przyjaźni jak wspólna wędrówka i godziny jazdy w autokarze.

Data dodania: 2024-03-05 13:00:48
Data edycji: 2024-03-14 22:12:23