Profil matematyczno - geograficzny z rozszerzonym j. angielskim

Klasa o profilu matematyczno - geograficznym z rozszerzonym językiem angielskim nastawiona jes na naukę o współczesnym świecie. Oprócz rozwijania zainteresowań związanych z poznawaniem zależności geopolitycznych, poznaniem otaczającego nas świata, duży nacisk kładiony jest na zagadnienia związane z rozwojem przedsiębiorczości i radzeniu sobie z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii.

Wymiar godzin przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym:

Przedmiot

Tygodniowy wymiar godzin nauczania

język angielski

geografia

Przedmioty brane pod uwagę przy obliczaniu punktów w procesie rekrutacji:

język polski

j. angielski

geografia

Szczegóły dotyczące rekrutacji do klasy o profilu matematyczno - geograficznym z rozszerzonym językiem angielskim.

Dlaczego warto wybrać klasę matematyczno - geograficzną?

Uczniowie mają możliwość korzystania z z wiedzy zdobywanej podczas wyjazdów, poznawaniem unikalnych obszarów znajdujących się na terenie kraju. Podczas wyjazdu integracyjnego w  ramach projektu Euroweek dyskutowali o problemach współczesnego świata, ich powodach oraz pomysłach na ich rozwiązanie. Aby odrobinę się zrelaksować i pooddychać górskim zimowym powietrzem wybrali się też na spacer na Zaporę. Dzięki możliwości kontaktu z osobami pochodzącymi z różnych rejonów świata poznawali kulturę omawianych rejonów, poszerzali umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.

Uczniowie kl. 2 b uczestniczyli w szkoleniu z zakresu innowacji w finansach i cyberbezpieczeństwa, które zostało przygotowane dla uczniów II LO, V LO, ULO i VIII LO przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Spotkanie składało się z trzech modułów szkoleniowych zagadnień: rynku finansowego z sektora FinTech, obszaru cyberbezpieczeństwa i dezinformacji. W części finalnej odbył się konkurs dotyczący wiedzy o innowacjach finansowych i cyberbezpieczeństwie.

Rzeka Brda to lewy dopływ Wisły, który na trasie Rytel – Nadolna Karczma miała okazję zobaczyć klasa 1 b wraz z uczniami z klas 1d i 1c. Spływ na rzece, nie jest łatwą sprawą, ale nasza młodzież poradziła sobie wzorowo. Współpraca przyniosła pożądane efekty, a na końcu trasy czekało ognisko, kiełbaski i gorąca herbata. Czas spędziliśmy wspaniale. Warto jeszcze dodać, że pogoda była rewelacyjna. Tak właśnie wyglądają lekcje w terenie mające na celu aktywizację uczniów.

Klasa w ramach przedsiębiorczości bierze udział w projekcie, w którym uczniowie zakładają miniprzedsiębiorstwa. Uczniowie przeżywają podobne emocje, jakie towarzyszą członkom zarządu lub dyrekcji realnych firm w ich codziennej pracy. Przekonują się, że gruntowna wiedza jest nieodłącznym czynnikiem sukcesu. Z tego powodu istotne znaczenie ma stworzenie im stosownych warunków do przedyskutowania problemów, na jakie natknęli się w trakcie realizacji projektu, skonfrontowanie z praktykami życia gospodarczego. Ważne są też spotkania z konsultantem, kiedy ocenia się i analizuje makroekonomiczne uwarunkowania funkcjonowania firmy.

Uczniowie uczestniczyli jako obserwatorzy w Ogólnopolskim Konkursie Miniprzedsiębiorstwo Roku, gdzie gromadzili informacje niezbędne do założenia własnych miniprzedsiębiorstw. Wyjazd do Warszawy został wykorzystany również w celach turystycznych.

Poniżej informacje nt. Miniprzesdiębiorstw:

1. Pucybut Company. Zajmujemy się czyszczeniem butów i sprzedażą akcesoriów takich jak sznurówki (białe, czarne lub we wzorki).

2. "Esy Floresy" to miniprzedsiębiorstwo założone w ramach konkursu: "Miniprzedsiębiorstwo roku".

...i dalej ...w ramach zajęć z przedsiębiorczości uczniowie biorą udział w zajęciach w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości "Starter"

Data dodania: 2024-03-05 13:01:57
Data edycji: 2024-03-25 20:31:43