Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Konkursy

Konkursy

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO "DWA WIERSZE" 

 

Komisja konkursowa w składzie: p. Renata Dombrowska, p. Łukasz Kamiński, p. Wioleta Marszałkowska, p. Katarzyna Tomaszek oraz p. Ewa Wójcicka stanęła przed trudnym zadaniem oceny 14 wierszy.

Po burzliwych obradach udało się wyłonić laureatkę konkursu – Julię Jędrzejewską z kl. IV c, nagrodzoną za skamandryckie inspiracje i wrażliwość w postrzeganiu świata.

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za to, że zechcieli podzielić się z nami swoją twórczością.

Zapraszamy zwyciężczynię konkursu po odbiór nagrody do biblioteki po 9 stycznia 2024.

 

SZKOLNY KONKURS POETYCKI "DWA WIERSZE"

 

Piszesz wiersze, ale wszystkie wędrują do szuflady? Ten konkurs jest dla Ciebie! Podziel się swoją twórczością z innymi!

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie do Biblioteki 2 wierszy, dotąd niepublikowanych, o dowolnej tematyce. Wiersze napisane na komputerze, należy opatrzyć godłem i wraz z podpisaną klauzulą dostarczyć do Biblioteki. Termin dostarczenia utworów poetyckich upływa 13 grudnia 2023.

Oceny wierszy dokona Jury, w skład którego wejdą nauczyciele języka polskiego oraz nauczyciele bibliotekarze. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca grudnia br.

Dla autorów najciekawszych wierszy przewidziano nagrody rzeczowe.

CZEKAMY NA WASZE WIERSZE!

 

WOJEWÓDZKI KONKURSINTERPRETACYJNY POETÓW EUROPEJSKICH

 

Biblioteka 8 L0 zachęca do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Interpretacyjnym Poetów Europejskich „Warto spojrzeć na poezję z innej strony”.  

Zadaniem uczestników jest przygotowanie 1 utworu poetyckiego z kręgu poetów europejskich lub 1 utworu z poezji śpiewanej. Jeden uczestnik może wziąć udział w dwóch kategoriach. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 grudnia 2023 r. Więcej informacji w Regulaminie i w Bibliotece. 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY 

 

Biblioteka 8 LO poleca międzyszkolny konkurs plastyczny „Wkręć się w Sztukę”, którego tematem jest „Świat w przyszłości”. 

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę plastyczną wykonaną techniką: ołówek, kredki, pastele, suche lub tłuste, farby akrylowe, plakatowe, tempery, akwarele oraz łączenie tych technik. 

Prace do konkursu będą kwalifikowane pod względem poprawności i staranności wykonania. Będzie oceniany pomysł oraz jego czytelne i ciekawe przedstawienie, poprawne posługiwanie się wybraną techniką.

Pracę należy przesyłać lub osobiście dostarczyć wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową do 13 października 2023 roku.

Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie i w Bibliotece. 

 

KONKURS LITERACKI

 

Biblioteka 8 LO poleca konkurs literacki, którego organizatorem jest Zakład Filologii Klasycznej Uniwersytetu Gdańskiego.

Zadaniem uczestników jest samodzielne przygotowanie utworu literackiego tematycznie związanego z antykiem, czyli inspirowanego kulturą, literaturą oraz historią starożytnych Greków i Rzymian. Forma utworu jest dowolna – może to być np. opowiadanie, wiersz, scenka teatralna (poważna lub komediowa), scenariusz filmowy, scenka kabaretowa.

Termin nadsyłania prac – 17.03.2023 r. Szczegółowe informacje w załączeniu. 

 

SZKOLNY KONKURS POETYCKI "DWA WIERSZE"

 

Piszesz wiersze, ale wszystkie wędrują do szuflady? Ten konkurs jest dla Ciebie! Podziel się swoją twórczością z innymi!

 

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie do Biblioteki 2 wierszy, dotąd niepublikowanych, o dowolnej tematyce. Wiersze napisane na komputerze, należy opatrzyć godłem i wraz z podpisaną klauzulą dostarczyć do Biblioteki. Termin dostarczenia utworów poetyckich upływa 12 grudnia 2022.

Oceny wierszy dokona Jury, w skład którego wejdą nauczyciele języka polskiego oraz nauczyciele bibliotekarze. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 grudnia br.

Przesłanie utworów oznacza automatycznie zgodę autorów na zgłoszenie wierszy do Pomorskiego Konkursu Poetyckiego "Niektórzy lubią poezję", prezentację na forum szkoły oraz publikację na stronie internetowej.

Dla autorów najciekawszych wierszy przewidziano nagrody rzeczowe oraz udział w Pomorskim Konkursie Poetyckim.

 

CZEKAMY NA TWOJE WIERSZE!

KONKURS INTERPRETACYJNY POETÓW EUROPEJSKICH

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Interpretacyjnym Poetów Europejskich „Warto spojrzeć na poezję z innej strony”. Uczestnicy konkursu przygotowują 1 utwór poetycki z kręgu poetów europejskich lub 1 utwór z poezji śpiewanej. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.

Konkurs odbędzie się 16 grudnia 2022, zaś zgłoszenia przyjmowane są do 14 grudnia 2022 roku. Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "MORZE OBIEKTYWEM RYSOWANE"

 

Wszystkich pasjonatów fotografii i morza, zachęcamy do wzięcia udziału w IV Pomorskim Konkursie Fotograficznym „Morze obiektywem rysowane”, organizowanym przez ZSM w Gdańsku.

 

Prace mają dotyczyć Morza Bałtyckiego (pejzaż, ludzie morza, porty, statki, budowle morskie, ...). Każdy uczestnik może przesłać do 3 zdjęć (wersja elektroniczna i papierowa w formacie 20x30 cm), zaś nagrodą główną dla 3 laureatów w kategorii szkoły średnie jest rejs żaglowcem „Generał Zaruski”.  

 

Prosimy o dostarczenie zdjęć do Biblioteki 8 LO do 14 grudnia lub bezpośrednio do organizatora konkursu do 15 grudnia.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY BLEU BLANC ROUGE 2022

 

Wszystkich pasjonatów fotografii zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2022, organizowanym przez Nauczycieli sekcji dwujęzycznej II L O w Gdyni.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Voyage, voyage”. Tytuł nawiązuje oczywiście do piosenki Desireless z 1987 roku. Plany na podróż, akcesoria podróży, miejsca jej początku i końca, podróż sentymentalna, podróż wyimaginowana, to tylko niektóre z możliwych interpretacji tematu.

Organizatorzy konkursu czekają na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i które opowiedzą historię jakiejś podróży. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres bleublancrouge2022@onet.pl do piątku 21 października 2022 do godziny 23:59.

 

Zainteresowanych zapraszamy po więcej szczegółów do biblioteki lub odsyłamy do regulaminu załączonego poniżej!

 

 

GDAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI 2022

 

Biblioteka 8 LO poleca Gdańskie Targi, którym jak co roku towarzyszą liczne spotkania z polskimi pisarkami oraz pisarzami, debaty, projekcje filmu i inne wydarzenia. Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzeń:

 

PIĄTEK / 16 WRZEŚNIA 

 

11:00-12:30 / BIBLIOTEKA ECS*

Spotkanie z Grażyną Bąkiewicz, autorką książki "Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka”. Prowadzący: dr Arkadiusz Smagacz 

 

12:00-12:45 / SALA NR 1*

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książki "Stan splątania". Prowadzący: Przemek Staroń

12:00-12:45 / SALA NR 4*

"Historia kobiet - o czym nie uczymy się w szkole" - spotkanie z Katarzyną Radziwiłł

13:00-13:45 / AUDYTORIUM*

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem (dla uczniów klas VI-VIII Szkół Podstawowych)

13:00-13:45 / SALA NR 1*

Spotkanie z Moniką Milewską, autorką książki „Skok przez Bałtyk”

13:00-13:45 / SALA NR 4*

Spotkanie z Katarzyną Radziwiłł, autorką książki „Jak zdobyć nagrodę Nobla?”

15:00-15:45 / BIBLIOTEKA ECS

„Jak Służba Bezpieczeństwa rozpracowywała Solidarność?” Spotkanie z dr. Grzegorzem Majchrzakiem. Prowadzenie: dr Przemysław Ruchlewski 

15:00-15:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Marcinem Wichą, autorem książki „Nic drobniej nie będzie”. Prowadząca: Aleksandra Boćkowska

 

16:00-16:45 / BIBLIOTEKA ECS

Męskość w kryzysie - debata wokół książki „Historia męskości” (premiera tomu 3). Uczestnicy debaty: Magdalena Środa, Dobrosław Kot. Prowadząca: Dagny Kurdwanowska

 

17:00-17:45 / BIBLIOTEKA ECS

Spotkanie z Dorotą Kotas. Prowadząca: Hanna Łozowska

 

17:00-17:45 / SALA NR 1

Spotkania z Pauliną Siegień, autorką książki "Miasto bajka” 

 

SOBOTA / 17 WRZEŚNIA 

 

10:00-10:45 / BIBLIOTEKA ECS

Spotkanie z Katarzyną Barlińską 

 

11:00-11:45 / BIBLIOTEKA ECS

„Dziewczynka, dziewczyna, kobieta - czyli międzypokoleniowa rozmowa o odkrywaniu własnej tożsamości” - spotkanie autorskie  z Joanną Brezą, Wiktorią Bieżuńską i Olgą Górską.

Prowadząca: Joanna Borowik Hołubowicz

 

11:00-11:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Joanną Olech, autorką książki "Miziołki wracają, czyli kaszydło rządzi!”

 

11:00-11:45 / SALA NR 4

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody Literackiej Podróż Hestii 2022. W rozmowie udział wezmą autorzy książek dla dzieci i młodzieży nominowani w II edycji konkursu Literacka Podroż Hestii: Sasza Hady (Aleksandra Motyka),  „Zefiryna i księga uroków” (Wydawnictwo Literackie)

Roksana Jędrzejewska-Wróbel, „Stan splątania” (Wydawnictwo Literackie), Marcin Przewoźniak, „Zabójcze pierogi. Mama w occie” (Wydawnictwo Wilga/GW Foksal), Katarzyna Wasilkowska, „Już, już!” (Wydawnictwo Literatura), Agnieszka Wolny-Hamkało „Po śladach” (Wydawnictwo Hokus-Pokus). Spotkanie poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. 

 

11:00-11:45 / SALA NR 5

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz, autorką książki „Córka generała”. Prowadząca: Ryszarda Wojciechowska

 

12:00-12:45 / SALA NR 5 

Spotkanie z Małgorzata Rogalą, spotkanie wokół książki „Opowiem ci bajkę" oraz serii kryminałów z wątkiem szkolnym i edukacyjnym. Prowadząca: Ryszarda Wojciechowska

 

13:00-13:45 / SALA NR 5

Spotkanie z Aleksandrą Majdzińską - premiera książki „Szalom bonjour Odessa”. Prowadząca: Natalia Soszyńska

 

14:00-14:45 / BIBLIOTEKA ECS

Spotkanie z Sylwią Chutnik, autorką książki „Tyłem do kierunku jazdy”. Prowadząca: Hanna Łozowska 

 

14:00-14:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Tamarą Dudą, autorką książki „Córeczka”. Prowadząca: Maria Klaman 

 

14:00-14:45 / SALA NR 4

Spotkanie z Adamem Bodnarem, autorem książki ”Nigdy nie odpuszczę” 

 

14:00-14:45 / SALA NR 5 

„Czy polityka to bagno?” - Spotkanie z Vincentem V. Severskim i Przemysławem Piotrowskim wokół powieści "Bagno" oraz "Plac Senacki 6 PM”

 

15:00-15:45 / BIBLIOTEKA ECS

„Smok w porzeczkach” - Spotkanie z Andrusem Kivirähkiem i Anną Michalczuk-Podlecki. Prowadzący: Szymon Kloska [spotkanie tłumaczone z języka estońskiego na język polski].

Wydarzenie towarzyszące: projekcja filmu "Listopad" w sali projekcyjnej w mediatece, godz. 13.00 i godz. 16.00 - zapisy na bezpłatny seans:  https://tiny.pl/wx36k 

 

15:00-15:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Pawłem Radziszewskim i premiera książki „Niepowinność”. Prowadząca: Dagny Kurdwanowska

 

15:00-15:45 / SALA NR 4 

Spotkanie z Justyną Bargielską, autorką książki "Pij ze mną kompot”

 

15:00-15:45 / SALA NR 5

„Worstseller” – opowiadania (bez)nadziejne - Spotkanie z Tymoteuszem Skibą, autorem książki „Worstseller”. Prowadzący: Piotr Sitkiewicz

 

16:00-16:45 / BIBLIOTEKA ECS

Spotkanie z Michałem Witkowskim, autorem książki „Tango. Czarny kryminał retro”. Prowadząca: Joanna Borowik Hołubowicz

 

16:00-16:45 / AUDYTORIUM 

„Czy Gdańsk jest miastem literatury?” W dyskusji wezmą udział: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Magdalena Witkiewicz, Artur Rogoś. Prowadzący: Fabian Cieślik

 

16:00-16:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Mieczysławem Abramowiczem, autorem książki „Teatr żydowski w Gdańsku 1876-1968”

 

16:00-16:45 / SALA NR 4

Spotkanie z Agnieszką Śladkowską, autorką książki „Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować?”

 

16:00-16:45 / SALA NR 5

Spotkanie z Tymonem Tymańskim, autorem książki „Sclavus”. Prowadząca: Natalia Soszyńska 

 

17:00-17:45 / BIBLIOTEKA ECS

Spotkanie wokół publikacji „Liderzy podziemia Solidarności”. W wydarzeniu wezmą udział: Bogdan Lis, Bogdan Borusewicz. 

 

17:00-17:45 / AUDYTORIUM

Spotkanie z Markiem Krajewskim. Prowadząca: Dominika Ikonnikow 

 

17:00-17:45 / SALA NR 1

"A jeśli uchodźcy są najważniejszym pytaniem, przed jakim stajemy?" - Spotkanie z Dobrosławem Kotem, autorem książki "Tratwa Odysa. Esej o uchodźcach”. Prowadzący: Marek Wilczyński

 

NIEDZIELA / 18 WRZEŚNIA 

 

11:00-11:45 / BIBLIOTEKA ECS

„Piraci dobrej roboty” - spektakl Teatru Miniatura. Adaptacja i reżyseria: Anna Wolszczak, scenografia: Marta Kodeniec, muzyka: Paulina Derska, obsada: Magdalena Bednarek, Piotr Srebrowski.

 

 

12:00-12:45 / BIBLIOTEKA ECS

„Niezrozumiały. Trudna historia Gdańska” - debata na temat historii Gdańska. Uczestnicy: Jan Daniluk i Janusz Mosakowski. Prowadząca: Dominika Ikonnikow

 

12:00-12:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Martą Justyna Nowicką, autorką książki "Słowacki. Wychodzenie z szafy”

 

12:00-12”45 / SALA NR 4

Spotkanie z Dawidem Iwańcem, autorem książki ”Ogień wyszedł z lasu"

 

13:00-13:45 / BIBLIOTEKA ECS

Spotkanie z Katarzyną Igą Gawęcką, autorką książki „Halina Mickiewiczówna. Ciepło głosu i serca”. Prowadząca: Hanna Wilczyńska-Toczko

 

13:00-13:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Anną Cieplak, autorką książki „Rozpływaj się”. Prowadząca: Dagny Kurdwanowska

 

13:00-13:45 / SALA NR 4

„Cała siła jaką czerpię na życie. Świadectwa, relacje, pamiętniki osób LGBTQ+ w Polsce". O książce porozmawiają dr Łukasz Mikołajewski oraz osoby autorskie.

 

13:00-13:45 / SALA NR 5

Spotkanie z Krzysztofem Bochusem, autorem serii "Wachmistrz", kryminałów retro z Christianem Abellem oraz thrillerów z dziennikarzem Adamem Bergiem. Prowadząca: Ryszarda Wojciechowska

 

14:00-14:45 / BIBLIOTEKA ECS

Spotkanie z Witem Szostakiem, autorem książki "Szczelinami". Prowadzenie: Natalia Soszyńska

 

14:00-14:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Jānisem Joņevsem, premiera książki „Jelgava ’94”. Prowadzący: Wojciech Ossowski

 

14:00-14:45 / SALA NR 4

Spotkanie z Aleksandrą Kucharską i Katarzyną Fiszer, autorkami książki "Smaki Gdańska”. Prowadzący: Daniel Wojciechowski 

 

14:00-14:45 / SALA NR 5

Spotkanie z Jakubem Sieczko, autorem książki „Pogo”

 

15:00-15:45 / BIBLIOTEKA ECS

"Jak się tu znaleźliśmy?" - Spotkanie wokół książki Agnieszki Kochanowskiej z przedstawicielami społeczności narodowych – prof. Martą Koval, Aksaną Saldatawą

Czytanie performatywne wybranych opowieści – ukraińskiej i białoruskiej przez aktorów Teatru Miniatura: Jacka Majoka, Jakuba Ehrlicha

 

15:00-15:45 / SALA NR 4

Spotkanie z laureatem/laureatką 2. edycji Nagrody Literacka Podróż Hestii 

 

15:00-15:45 / SALA NR 5 

„Komu potrzeba jest jeszcze poezja?” - debata z udziałem poetki Magdaleny Lipińskiej oraz poetów Pawła Kobylewskiego i Zdzisława Lipińskiego. Prowadzący: Kornel Maliszewski

 

16:00-16:45 / BIBLIOTEKA ECS

Spotkanie z Ivanem Čolovićem i Magdaleną Petryńską, promocja książki „Rozstanie z tożsamością”. Spotkanie tłumaczone z języka serbskiego na polski. Prowadzący: Szymon Kloska 

 

16:00-16:45 / AUDYTORIUM 

Spotkanie z Radkiem Rakiem, autorem książki "Agla". Prowadząca: Natalia Soszyńska

 

16:00-16:45 / SALA NR 1

Spotkanie z Pawłem Bilińskim, autorem książki „Kinematograf o sobie. Autotematyzm w polskim filmie fabularnym”

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2022/23

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy "Na literackim szlaku".

 

Oto lista lektur do przeczytania w roku szkolnym 2022/2023:

 

  • Ryszard Kapuściński Trzeci Rzym [w tegoż:] Imperium
  • Aleksander Sołżenicyn, Jeden dzień Iwana Denisowicza i inne opowiadania
  • Terry Pratchett, Piekło pocztowe
  • Olga Tokarczuk, Opowiadania bizarne
  • Paweł Wakuła, Björn syn burzy
  • Peter Wohlleben, Duchowe życie zwierząt

 

Lektura na wrzesień: Olga Tokarczuk, Opowiadania bizarne. Książka czeka na Was w Bibliotece!

 

W załączeniu szczegółowy regulamin WMC oraz zgoda na przetwarzanie danych. Dołącz do Maratonu, czekamy na Ciebie w Bibliotece :-).

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MARKA GRECHUTY PT. "NIE DOKAZUJ!" 

 

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie Marka Grechuty pt. Nie dokazuj! Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: 25 kwietnia 2022 r. (poniedziałek) g. 10.00-13.00, w  XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

 

Każdy z uczestników konkursu przygotowuje do interpretacji jeden wybrany przez siebie utwór autorstwa Marka Grechuty. Każdy z uczestników może wziąć udział jednocześnie w trzech kategoriach, zaś czas wykonania utworu nie może przekraczać 5 minut. Zgłoszenia w bibliotece do dnia 12 kwietnia 2022 r. Więcej informacji w Bibliotece oraz w załączonym regulaminie konkursu.

 

 

KONKURS FILMOWY "CZYTAMY -NAGRYWAMY"

 

Biblioteka 8 LO zachęca wszystkich swoich wiernych czytelników do udziału w Konkursie Filmowym "Czytamy - nagrywamy", organizowanym przez Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, 

Przedmiotem Konkursu jest stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego, który przedstawiać będzie krótką zapowiedź ulubionej książki. Trailer może trwać maksymalnie 1 minutę i 20 sekund oraz musi zawierać napisy, które wyświetlane będą podczas jego odtwarzania.  Projekt można wykonać  maksymalnie w grupach 5 osobowych.

Szczegóły dotyczące warunków udziału w konkursie znajdziecie w załączonym regulaminie. ZAPRASZAMY!

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "LITERACKI SMS"

 

Biblioteka 8 LO poleca Ogólnopolski Konkurs „Literacki SMS” pod hasłem: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Uczestnicy formułują literackie wypowiedzi, składające się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść literackich SMS-ów dotyczyć musi szeroko pojętej egzystencji, np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości.

Teksty należy przesyłać za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie internetowej konkursu: literacki-sms.blogspot.com do dn. 4 marca 2022 r. Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie. Zapraszamy!

 

KONKURS "KSIĄŻKOWA CHOINKA"

W naszej bibliotece powstało po raz trzeci świąteczne drzewko, które łączy w sobie ideę Świąt Bożego Narodzenia i miłość do książek. Efekt na zdjęciu poniżej:-).

Z ilu książek jest zbudowana nasza choinka? To jest pytanie konkursowe do Was! Podpowiadamy, że jej konstrukcja to nie tylko książki, które widzicie, bowiem jej wnętrze zostało także wypełnione książkami. Stosujcie więc reguły do obliczeń działań matematycznych czy prawa fizyki lub po prostu zgadujcie!

Zapraszamy Was do zabawy! Wystarczy odwiedzić bibliotekę do 20 grudnia, wypożyczyć książkę i wypełnić formularz, podając przypuszczalną liczbę książek, z których zbudowana jest nasza choinka. Laureatem konkursu zostanie osoba, która poda rzeczywistą lub najbardziej zbliżoną liczbę książek. Na zwycięzcę czeka nagroda!

Rozstrzygnięcie konkursu 22 grudnia. Zapraszamy do zabawy i oczywiście do Biblioteki, by zobaczyć nasze drzewko :-)

 

 

 

KONKURS NA MURAL ŚCIENNY

Wszystkich, którzy kochają rysować, zachęcamy do konkursu na mural ścienny w budynku X LO w Gdańsku.

Praca konkursowa powinna zaprezentować życie i twórczość Cypriana Kamila Norwida. Projekt można przesłać w formacie jpg lub pdf na adres lub dostarczyć osobiście na adres szkoły w nieprzekraczalnym  terminie do 22 listopada 2021 roku do godz. 15.00. Więcej informacji w załączonym regulaminie lub w Bibliotece.

 

 

SZKOLNY KONKURS POETYCKI "DWA WIERSZE"

Piszesz wiersze, ale wszystkie wędrują do szuflady? Ten konkurs jest dla Ciebie! Podziel się swoją twórczością z innymi!

 

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie do Biblioteki 2 wierszy, dotąd niepublikowanych, o dowolnej tematyce. Wiersze napisane w programie Word, należy opatrzyć godłem lub pseudonimem i złożyć w kopercie. W drugiej kopercie należy umieścić klauzurę dotyczącą przetwarzania danych osobowych (w załączeniu). Termin dostarczenia utworów poetyckich upływa 12 grudnia 2021.

Oceny wierszy dokona Jury, w skład którego wejdą nauczyciele języka polskiego oraz nauczyciele bibliotekarze. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 grudnia br.

Przesłanie utworów oznacza automatycznie zgodę autorów na zgłoszenie wierszy do Pomorskiego Konkursu Poetyckiego "Niektórzy lubią poezję", prezentację na forum szkoły oraz publikację na stronie internetowej.

Dla autorów najciekawszych wierszy przewidziano nagrody rzeczowe oraz udział w Pomorskim Konkursie Poetyckim. Czekamy na Wasze wiersze!

 

 

KONKURS "DLACZEGO SIECI NIE LUBIĄ ŚMIECI"

Jeśli lubisz pisać, ten konkurs jest dla Ciebie! Napisz utwór narracyjny z wątkiem Eko!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Dlaczego sieci nie lubią śmieci?” organizowanego przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną.  Zadaniem konkursowym jest napisanie utworu narracyjnego w wybranym krótkim gatunku literackim np. opowiadanie, nowela czy bajka, w której pojawi się wątek środowiskowy stanowiący merytorykę konkursu. Praca powinna zawierać nie więcej niż ok. 9 tys. znaków (5 stron A4 tekstu). Tematyka i forma dowolna np. może to być: opowieść obyczajowa, komedia, dramat (melodramat), science fiction, kryminał, thriller lub horror, fantasy. Przygotowując pracę można sugerować się powszechnie znanymi opowiadaniami jednak nie może to być plagiat. Praca powinna zaczynać się od słów „W pewnym mieście w Europie pojawił się problem…”.

Laureaci konkursu otrzymają bony do salonów EMPiK. Główną nagrodą w konkursie będzie nagranie w formie audiobooka treści wyłonionej przez JURY pracy, która zostanie poddana korekcie językowej, edytorskiej i redakcyjnej. Prace należy składać do 15 listopada wraz z formularzem zgłoszeniowym (załącznik).

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, w tym zasady udziału i harmonogram określa załączony regulamin.

 

KONKURS "SZUKAMY POLSKIEGO SZEKSPIRA"

Serdecznie zachęcamy do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szukamy Polskiego Szekspira”, organizowanego przez Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy oraz Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. 

Konkursowe sztuki mają mieć formę monodramu (utworu scenicznego na jednego wykonawcę), inspirowanego hasłem „Głos ludzki”. Teksty należy nadsyłać razem ze zgłoszeniami w nieprzekraczalnym terminie do 1 listopada 2021 r.

Dla biorących udział w konkursie przygotowane zostały masterclassy z udziałem:

  • Julii Holewińskiej – dramatopisarki i dramaturżki, zastępczyni dyrektora ds. programowych Teatru Polskiego w Bydgoszczy,
  • Marii Wojtyszko – scenarzystki, dramatopisarki i dramaturżki, kierowniczki literackiej Wrocławskiego Teatru Lalek,
  • Davita Gabuni – scenarzysty i producenta, koordynatora międzynarodowych programów edukacyjnych i projektów medialnych, kierownika literackiego
    i głównego dramaturga w Royal District Theatre (Tbilisi).

Więcej informacji w bibliotece lub w załączonym regulaminie konkursu.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "NASZA ÓSEMKA - BUDYNEK WIDZIANY OCZAMI UCZNIÓW" 

Jeśli kochasz rysować lub malować, zachęcamy Cię  do udziału w Konkursie Plastycznym  "Nasza Ósemka - budynek widziany oczami uczniów". 

Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej lub plakatu przedstawiających własną wizję artystyczną budynku głównego VIII LO w Gdańsku. Pracę można wykonać dowolną techniką plastyczną (rysunek, malarstwo, grafika komputerowa,…) na papierze w formacie A2. Termin składania prac przedłużony  do 30 września 2021 r.

Więcej informacji w załączonym Regulaminie lub w Bibliotece. Zapraszamy!

 

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2021/22

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy "Na literackim szlaku".

Oto lista lektur do przeczytania w roku szkolnym 2021/2022:

  • Albert Melissa, Hazel Wood
  • Cameron Sharon, Światło ukryte w mroku
  • Kapuściński Ryszard, Kołyma, mgła i mgła [ w tegoż:] Imperium
  • Lem Stanisław, Katar
  • Pilipiuk Andrzej, Czarownik Iwanow
  • Tolkien J.R.R., Silmarillion

Lektura na wrzesień: Lem Stanisław, Katar. Książka czeka na Was w Bibliotece!

 

W załączeniu szczegółowy regulamin WMC oraz zgoda na przetwarzanie danych.

Dołączcie do Maratonu, czekamy na Was w Bibliotece :-).

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "MAGICZNY SOPOT - NASZE MIASTO"

Jeśli kochasz rysować lub malować, zachęcamy Cię do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  "Magiczny Sopot - nasze miasto".

Tematyka prac musi nawiązywać do tytułu konkursu oraz powinna być inspirowana kompleksami zielonymi Sopotu, jego urokliwymi zakątkami czy architekturą. Termin nadsyłania prac mija 24 września 2021 roku.

Więcej informacji w załączonym Regulaminie lub w Bibliotece.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA ESEJ

Biblioteka 8 LO zachęca do udziału w XVIII Ogólnopolskim Konkursie na Esej "Baczyński – nasz współczesny?" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. 
Spróbujcie zastanowić się nad aktualnością poezji Baczyńskiego. Co takiego może nam ona powiedzieć w 2021 roku? Jak wiele zostało z tej poezji dla czytelnika, dla którego wiek dwudziesty to historia? Co przetrwało próbę czasu? O czym warto pisać? Baczyński – czy to rzeczywiście współczesny poeta? Nie są to łatwe pytania. Organizatorów konkursu ciekawi przede wszystkim współczesny, a przy tym możliwie osobisty odbiór twórczości poetyckiej Baczyńskiego.

Prace konkursowe należy przesłać do 29.11.2021 r. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe.

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie konkursu załączonym poniżej lub zapraszamy Was do Biblioteki!

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "ŚWIATŁEM MALOWANE"

 

Zachęcamy wszystkich pasjonatów fotografii do udziału w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Światłem malowane”.

Chwytajcie za aparat, by przedstawić świat widziany przez obiektyw, w którym największe znaczenie odgrywa światło, jego relacje z fakturą i kolorem (dotyczy to również szarości w fotografii czarno-białej).

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć lub 1 zestaw wielozdjęciowy do 5 zdjęć, wykonany dowolną techniką fotograficzną.

Termin dostarczenia prac - do 28 maja  2021 r. Szczegółowy regulamin w załączeniu wraz z kartą zgłoszenia i oświadczeniem.

 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE "PRZEKONAJ INNYCH DO CZYTANIA"

Serdeczne gratulacje dla Patrycji Murzyniec-Kamińskiej z kl. IIc/p – zwyciężczyni konkursu pt. „Przekonaj innych do czytania”, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku.

Patrycja nakręciła krótki film, zachęcający do przeczytania książki „928 miles from Home” - Kim Slater, który oczarował jurorów konkursu.

Książka porusza serca opowieścią, o tym jak nienawiść do emigranta przeradza się z czasem w przyjaźń na całe życie, o czym najlepiej opowiada sama Patrycja.

 

Gratulujemy jeszcze raz i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

Filmik Patrycji jest dostępny na facebooku szkoły https://www.facebook.com/watch/?v=450832609434496

 

 

KONKURS "PRZEKONAJ INNYCH DO CZYTANIA"

Biblioteka 8 LO zachęca wszystkich pasjonatów filmu do udziału w konkursie pt. „Przekonaj innych do czytania”, którego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu maksymalnie jednominutowego filmu nawiązującego do tematu "Przekonaj innych do czytania", której autor/ka zachęci innych do przeczytania konkretnej książki.

Film należy przesłać na adres mailowy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku do 29 stycznia 2021r. Szczegółowy regulamin w załączeniu.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "ŚWIAT W CZASIE PANDEMII"

Biblioteka 8 LO zachęca wszystkich pasjonatów fotografii do udziału w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Świat w czasie pandemii”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni.

 

Chwytajcie za aparat, by przedstawić nową rzeczywistość społeczno – kulturową: konieczność używania masek, wyludnienie miast czy zamknięcie się ludzi w domach i sposoby spędzania przez nich wolnego czasu. A może uda Wam się uchwycić na fotografii interesujące wydarzenia z życia człowieka czasów pandemii?

 

Każdy autor może zgłosić maksymalnie 3 fotografie. Termin dostarczenia prac - do 26 lutego  2021 r. Szczegółowy regulamin w załączeniu. Zapraszamy!

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO "DWA WIERSZE"

Jury Konkursu, w składzie: p. dyrektor Romuald Cichocki, p. Beata Bohdziewicz-Sulecka, p. Renata Dombrowska i p. Wioleta Marszałkowska po zapoznaniu się z 12 utworami poetyckimi postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda dla Michała Morgasia z kl. II c/p za poetycką obserwację codzienności, koncept i lekkość utworów poetyckich;

 - wyróżnienia dla Mai Czeruckiej z kl. 1 e za emocje i poetycką delikatność wierszy oraz Patrycji Murzyniec-Kamińskiej z 2c/p za bogactwo poetyckiego języka, tematykę i formę utworów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gdyż dzięki Wam mielimy okazję przeżyć kilka pięknych chwil – chwil z Poezją. Gratulujemy Laureatowi oraz Wyróżnionym Autorkom i życzymy dalszych sukcesów poetyckich.

Po powrocie do szkoły, zapraszamy do Biblioteki wszystkich uczestników konkursu po odbiór dyplomów i nagród.

Z uwagi na to, iż zwycięskie wiersze zostaną przesłane na Pomorski konkurs Poetycki "Niektórzy lubią poezję", musimy niestety wstrzymać się z ich publikacją.

 

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY - TESTY ON-LINE

Pomimo trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, organizatorzy zamierzają kontynuować Wielki Maraton Czytelniczy. W związku z nauczaniem zdalnym, także testy WMC będą przeprowadzane w tej formie stąd nasza prośba o dołączenie do grupy na Teams „Wielki Maraton Czytelniczy”. Kod zespołu został przesłany do Was w prywatnych wiadomościach. Przenosimy więc Wielki Maraton Czytelniczy do sieci! Zapraszamy!

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2020/2021 -TEST

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Na literackim szlaku" na pierwszy test, który przeprowadzony będzie w tym tygodniu w bibliotece. Prosimy Was o indywdualny kontakt w celu wyznaczenia daty i godziny testu.

Lektura na październik: Andrzej Pilipiuk, Upiór w ruderze - dostępna w naszej bibliotece. Zapraszamy :-)

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY BLEU BLANC ROUGE 2020

 

Wszystkich pasjonatów fotografii zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2020, organizowanym przez Nauczycieli sekcji dwujęzycznej II L O w Gdyni.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Dans les détails”. Un détail, to oczywiście detal, czyli drobiazg, szczegół, okruch, cząstka czy drobina. Co zatem tkwi w szczegółach? Czy rzeczywiście detale są tak ważne? Jak drobiazg może zmienić odbiór całego zdjęcia? Jakie więc „détails” zauważają młodzi ludzie zainteresowani językiem francuskim? Fotografie, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory oraz tematowe „W szczegółach” należy przesłać w formie elektronicznej do niedzieli 18 października 2020.

Zainteresowanych zapraszamy po więcej szczegółów do biblioteki lub odsyłamy do regulaminu załączonego poniżej!

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2020/21

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy "Na literackim szlaku".

 

Oto lista lektur do przeczytania w roku szkolnym 2020/2021:

  • Ryszard Kapuściński, Transsyberyjska, 58  [w: tegoż:] Imperium
  • Monika Milewska, Latawiec z betonu
  • Andrzej Pilipiuk, Upiór w ruderze
  • J. R. R. Tolkien, Upadek Gondolinu
  • Paulina Wilk, Znaki szczególne
  • Nicola Yoon, Ponad wszystko

 

  • Lektura na wrzesień: Ryszard Kapuściński, Transsyberyjska, 58  [w: tegoż:] Imperium  - Książka czeka na Was na półce w Bibliotece.

W załączeniu poniżej regulamin konkursu. Dołącz do Maratonu, czekamy na Ciebie w Bibliotece :-).

 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

 

Jeśli kochasz robić zdjęcia, zachęcamy Cię do udziału w konkursie fotograficznym poświęconym tematyce unijnej „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!".

Przedmiotem Konkursu jest przedstawienie swojego najbliższego otoczenia z ciekawej, nietuzinkowej perspektywy poprzez wykonanie jednej fotografii dokumentującej przykłady zmian, które nastąpiły na obszarach wiejskich województwa pomorskiego dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych.

Zdjęcia należy przesłać do 15 października 2020 roku. Więcej informacji w Bibliotece. Czekamy na wszystkich miłośników fotografii.

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI WSPÓŁCZESNEJ "RECYTUJ I ŚPIEWAJ"

Lubisz poezję? Jeśli tak, Biblioteka 8 LO zachęca Cię do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Współczesnej "Recytuj i Śpiewaj", organizowanym on-line z okazji Światowego Dnia Poezji.

Zgodnie z regulaminem, konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: interpretacji i poezji śpiewanej. Każdy z uczestników przygotowuje do interpretacji jeden wybrany przez siebie wiersz lub piosenkę - utwór w języku polskim, który powstał w okresie od lat osiemdziesiątych do dnia dzisiejszego. Istnieje także możliwość zaprezentowania utworów autorskich.

Nagrania wraz z dokumentami z załącznika należy przesłać do 10 czerwca 2020 r. Szczegółowy regulamin w załączeniu. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie pomocy w wyborze wiersza, piszcie do nas na GPE, chętnie pomożemy. 

 

              

WYNIKI POMORSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

Miło nam poinformować, iż nasi młodzi poeci osiągnęli sukcesy w XI edycji Pomorskiego Konkursu Poetyckiego „Niektórzy lubią poezję”. 

II miejsce - Adam Leszczyński z kl. 2c za List do Pięknej (P)ani

III miejsce Agata Bocheńska z kl.3a za wiersz Monaster

Wyróżnienie Michał Morgaś z kl. 1c/p za wiersz Ślepcy

 

Gratulujemy serdecznie i życzymy Wam nieustającej weny twórczejJ Zapraszamy Was na wręczenie  Tomików poezji z Waszymi wierszami, jak tylko będzie to możliwe.

 

WYNIKI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO "NA LITERACKIM SZLAKU"

Dobiegł końca Wielki Maraton Czytelniczy „Na literackim szlaku” w roku szkolnym 2019/20.

Gratulujemy serdecznie Michałowi Morgasiowi z kl.1c/p, który został Finalistą tegorocznego Maratonu.  Uroczyste zakończenie edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego z udziałem wszystkich Laureatów, Finalistów i Wyróżnionych zostanie zorganizowane jak tylko będzie to możliwe.

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY PT. "MIESZKAŃCY ZIEMI"


Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii do wzięcia udziału w XIII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Mieszkańcy Ziemi”.
Konkurs jest kierowany do uczniów i nauczycieli pomorskich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Każdy autor może zgłosić maksymalnie 3 fotografie wywołane na papierze fotograficznym. Komisja dokonująca oceny prac weźmie pod uwagę: interpretację tematu - pomysł i kreatywność oraz walory estetyczne zdjęć.
Prace można nadsyłać do 20 stycznia 2020 r.
Więcej informacji w załączonym poniżej Regulaminie konkursu i oczywiście w Bibliotece.

 

KONKURS WSZECHARTYSTYCZNY "HejTY! - reaguj na HEJTY!"

Zapraszamy Was do udziału w Konkursie Wszechartystycznym "HejTY! - reaguj na HEJTY!"

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie jednej pracy, w dowolnej kategorii (TEKST, OBRAZ, DŹWIĘK, FILM), która odzwierciedla tematykę konkursu. Prace należy składać osobiście lub przesłać do 31 stycznia 2020 r. Regulamin konkursu w załączeniu poniżej lub dostępny w Bibliotece. Czekamy na Was!

 

 

 

1. 
regulamin-vi-wkipe
Pobierz
pdf - 0.15MB
2. 
karta_zgłoszeniowa
Pobierz
pdf - 0.11MB
3. 
REGULAMIN konkursu wkres sie w sztuke
Pobierz
pdf - 0.07MB
4. 
REGULAMIN konkursu wkres sie w sztuke
Pobierz
pdf - 0.07MB
5. 
konkurs literacki
Pobierz
docx - 0.02MB
6. 
klauzula konkurs Dwa wiersze
Pobierz
docx - 0.01MB
7. 
REGULAMIN VWKIPE
Pobierz
docx - 0.03MB
8. 
ZSM zgoda na przetwarzanie danych
Pobierz
doc - 0.05MB
9. 
Regulamin Pomor. Konkursu Foto 2022
Pobierz
doc - 0.04MB
10. 
3- BBR 2022 - regulamin po polsku
Pobierz
docx - 0.02MB
11. 
2- BBR 2022 - karta zgłoszenia
Pobierz
docx - 0.01MB
12. 
5. Zgoda na przetwarzanie danych WMC 2022-2023
Pobierz
pdf - 0.11MB
13. 
1. REGULAMIN_2022_09_05
Pobierz
pdf - 0.64MB
14. 
1. REGULAMIN_2022_09_05
Pobierz
pdf - 0.64MB
15. 
Zaczytane Pomorze-regulamin III edycji
Pobierz
pdf - 0.73MB
16. 
KLAUZULA ZGODY NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU DZIECKA 2022
Pobierz
pdf - 0MB
17. 
Formularz zgłoszeniowy - III edcyja
Pobierz
pdf - 0MB
18. 
Regulamin konkursu recytatorskiego międzyszkolnego Nie dokazuj! pdf
Pobierz
pdf - 0MB
19. 
Załącznik Regulamin 2.Gdański Konkurs Filmowy ''Czytamy-nagrywamy''. (1)
Pobierz
pdf - 0MB
20. 
Regulamin 2.Gdański Konkurs Filmowy ''Czytamy-nagrywamy'' pdf (2)
Pobierz
pdf - 0.74MB
21. 
Regulamin konkursu literackiego sms
Pobierz
docx - 0.01MB
22. 
karta_odzieżowy2022
Pobierz
pdf - 0.38MB
23. 
karta_odzieżowy2022
Pobierz
pdf - 0.38MB
24. 
karta zgłoszenia i oświadczenia
Pobierz
doc - 0.07MB
25. 
regulamin mural NORWID
Pobierz
doc - 0.15MB
26. 
klauzura-konkurs-dwa-wiersze
Pobierz
docx - 0.01MB
27. 
siecismieci_formularz_2021
Pobierz
pdf - 0.02MB
28. 
siecismieci_regulamin_2021(1)
Pobierz
pdf - 0.07MB
29. 
2021-08-24-ZAŁĄCZNIK-nr-1-Formularz-Zgłoszeniowy
Pobierz
docx - 0.02MB
30. 
REGULAMIN-XVIII-EDYCJI_KONKURSU
Pobierz
pdf - 0.48MB
31. 
regulamin-konkursu-nasza-osemka-budynek-widziany-oczami-uczniow (1)
Pobierz
docx - 0.02MB
32. 
BLEU BLANC ROUGE 2021 - karta zgłoszenia
Pobierz
docx - 0.01MB
33. 
BLEU BLANC ROUGE 2021 - Regulamin konkursu
Pobierz
docx - 0.02MB
34. 
Zgoda na przetwarzanie danych WMC 2021-2022
Pobierz
pdf - 0.12MB
35. 
REGULAMIN WMC 2021-2022
Pobierz
pdf - 0.83MB
36. 
Magiczny Sopot 2021 regulamin
Pobierz
pdf - 0.35MB
37. 
Regulamin-konkursu-ESEJ-2021
Pobierz
pdf - 0.16MB
38. 
Regulamin Światłem malowane 2021
Pobierz
pdf - 0.21MB
39. 
Przekonaj-innych-do-czytania
Pobierz
pdf - 0.05MB
40. 
REGULAMIN XIV Woj. Konk. Foto
Pobierz
docx - 0.11MB
41. 
REGULAMIN_WMC 2020-2021 na stronę_nowy_1
Pobierz
pdf - 1.04MB
42. 
Konkurs Recytuj i Śpiewaj 2020
Pobierz
pdf - 0.46MB
43. 
regulamin-xiii-wojkonfoto.docx
Pobierz
docx - 0.1MB
Data dodania: 2018-03-13 12:13:43
Data edycji: 2024-01-05 10:46:55
Ilość wyświetleń: 5215

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej