Zdolni z Pomorza

Aby przystąpić do projektu należy wypełnić i dostarczyć do LCNK 2 Gdańsk (sekretariat VIII LO w Gdańsku, ul. Kartuska 128), następujące dokumenty: arkusz nominacji Arkusz nominacji, oświadczenia Oświadczenie, wniosek do PPP Wniosek. Mamy nadzieję, że uroczysta inauguracja projektu będzie miała miejsce jeszcze w grudniu br. O terminie poinformuję Państwa niezwłocznie.

Elżbieta Żurawik

Od roku szkolnego 2011/2012 w VIII LO w Gdańsku mieści się Lokalne Centrum Nauczania Kreatywnego nr 2 (LCNK 2), w którym realizujemy projekt Pomorskie - dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki (do celów promocyjnych projekt nosi nazwę Zdolni z Pomorza).

Projekt Zdolni z Pomorza skierowany jest do najwybitniejszych uczniów naszego regionu.

Celem ogólnym projektu jest stworzenie warunków równych szans edukacyjnych wszystkim uczniom Województwa Pomorskiego, posiadającym szczególne predyspozycje w zakresie matematyki, fizyki i informatyki, poprzez opracowanie modelu systemowego wspierania uczniów uzdolnionych.

Zajęcia odbywają się w 10 grupach ( 5-12 uczniów w grupie) prowadzonych przez 6 odpowiednio przygotowanych wybitnych nauczycieli, których uczniowie są laureatami konkursów i olimpiad przedmiotowych. Zajęcia odbywają się na dwóch poziomach: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Na poziomie gimnazjum:

• matematyka: 2 grupy,
  • fizyka: 2 grupy,
  • informatyka: 1 grupa.

Na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej:

• matematyka: 1 grupa,
  • fizyka: 2 grupy,
  • informatyka: 2 grupy.

Koordynator LCNK 2:

Elżbieta Żurawik

jzurawik@wp.pl

Tel. 606467753 (w godz.: 15.00-21.00)