Zajęcia z robotyki

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość". W ramach tego projektu odbywają się dwa rodzaje zajeć pozalekcyjnych:

• Szkolne koło konstruktorów modeli pojazdów EKO
  • Świat cyfrowy wokół nas

Podczas zajęć budowaliśmy roboty z klocków LEGO, ktore później należało zaprogramować. Przez cały pierwszy semestr świetnie się przy tym bawiliśmy, a na koniec postanowiliśmy wystąpić w zawodach zorganizowanych w Technikum Łączności w Gdańsku. Okazało si, że w konkurencji "LineFollower" nie mieliśmy sobie równych. Nasz robot "Makbet" pobił nawet rekord toru, a jego twórcami byli Andrzej Kutysz, Filip Sołtys i Ignacy Orłowski.

Nasze roboty wzięły takze udział w walkach SUMO, ale tu już tak dobrze nam nie poszło :)

Data dodania: 2018-03-24 09:44:33
Data edycji: 2018-03-26 21:15:36