Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

RatMedia

RatMedia

 

Międzyszkolne Zawody Ratownictwa Przedmedycznego „Gdańskie RatMedia” odbyły się w naszej szkole po raz pierwszy w kwietniu 2008r. Organizujemy je we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Ratownictwa “ADIUTARE” w Gdańsku, Ochotniczą Strażą Pożarną Gdańsk – Sobieszewo oraz z pomocą finansową Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Szczególną wartością przedsięwzięcia jest fakt, że inicjatorami i wykonawcami wielu prac związanych z organizacją zawodów są uczniowie naszego liceum. Pomysłodawcą zawodów był uczeń Paweł Pobłocki, który nadał konkursowi od początku profesjonalny charakter. W ciągu kolejnych lat w organizacji zawodów odznaczyli się także Filip Pastuszak, Patryk Mokrzan i Marcin Grzesiak. Opiekę nad zawodami sprawowała nauczycielka naszej szkoły i zarazem jej absolwentka Pani mgr Dominika Beirowska (z d. Borkowska).


W 2010r. do grona organizatorów III Międzyszkolnych Zawodów Ratownictwa Przedmedycznego "Gdańskie RatMedia" dołączyli również studenci z Koła Medycyny Ratunkowej przy Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz, a także rektor GUMed prof. dr hab. med. Janusz Moryś.


W VI edycji Międzyszkolnych Zawodów Ratownictwa Przedmedycznego „Gdańskie RatMedia 2013’ uczestniczyło już 15 szkół z Trójmiasta, Pruszcza Gdańskiego i Wejherowa. Zawody zakończyły się pokazami ratownictwa medycznego przez ratowników Stowarzyszenia ADIUTARE i gaszenia pożaru przez strażaków z Sobieszewa. W tym roku organizacja konkursu była w rękach Hanny Matyjaszczyk, Pauliny Grabowskiej, Agaty Pastuszak, Joanny Filmanowicz i Tymoteusza Kobieli. W przebieg każdej edycji zawodów zaangażowanych jest kilkudziesięciu uczniów, którzy między innymi występują – jako „poszkodowani”- w aranżowanych sytuacjach wymagających interwencji ratowników w ramach części praktycznej. Uczniowie – dzisiaj już często absolwenci – prowadzą odrębną stronę internetową (www.ratmedia.pl). W tegorocznej edycji opiekę pedagogiczną nad zawodami sprawowały dwie nasze nauczycielki – Pani mgr Dominika Beirowska (jak co roku) oraz Pani mgr Barbara Janicka.


Głównymi organizatorami VIII edycji Międzyszkolnych Zawodów Ratownictwa Przedmedycznego „Gdańskie RatMedia 2015’’ z ramienia szkoły byli Marek Matyjaszczyk i Christian Hinc – uczniowie klasy I A o profilu humanistycznym, a opiekę sprawowała Pani mgr Teresa Giłka. W tym roku w zawodach wzięło udział ponad 160 osób: 84 zawodników z 21 drużyn, 20 nauczycieli - opiekunów drużyn, 16 organizatorów, 30 uczniów naszej szkoły do obsługi technicznej (pozoranci do scenek, opiekunowie drużyn, obsługa sprzętu nagłaśniającego, obsługa szatni, fotograf) oraz obserwatorzy i kibice ze szkół biorących udział w zawodach.


IX i X edycję Międzyszkolnych Zawodów Ratownictwa Przedmedycznego „ Gdańskie RatMedia” poprowadzili Martyna Półtoranos, Marek Matyjaszczyk i Christian Hinc. Opiekę nad całym przedsięwzięciem w IX edycji sprawowali: Pani mgr Joanna Kowieska- Feluś i Pan Tomasz Drewa. W X edycji Pani Joanna Kowieska- Feluś. Podczas zawodów gościliśmy drużyny z 18 szkół z Trójmiasta, Żukowa, Wejherowa, Chojnic i Pruszcza Gdańskiego. Opiekę medyczną nad poprawnością wykonywania zadań konkursowych sprawowali członkowie Stowarzyszenia Adiutare i straż pożarna z Sobieszewa. Rolę pozorantów odegrały klasy: II a i II c.

 

Miejsce zawodów:
VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej,
ul.Kartuska 128, 80-136 Gdańsk

Data dodania: 2019-05-24 12:08:15
Data edycji: 2019-05-24 12:22:13
Ilość wyświetleń: 2969

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej