Organizacja biblioteki

Biblioteka szkolna jest zorganizowana zgodnie z nowoczesnymi trendami w bibliotekarstwie. Tak, aby skutecznie wspierać procesy edukacyjne, ale także stanowić miejsce przyjazne uczniom, w którym młodzież może się spotykać oraz rozwijać swoje talenty i pasje.

Nasi czytelnicy mają wolny dostęp do zbiorów. Sposób ustawienia regałów, ułożony przedmiotowo księgozbiór oraz jasne opisanie regałów i półek - pozwalają na samodzielne poszukiwania.

W czytelni znajdują się 4 stanowiska komputerowe wyposażone w dostęp do zasobów Internetu oraz kolorowa drukarka i skaner. Jednocześnie, znajdują się stoliki do pracy indywidualnej jak i stół konferencyjny do spotkań grupowych.

Posiadamy wdrożony biblioteczny program komputerowy MOL, który nie tylko organizuje prace bibliotekarskie, ale daje lepszy dostęp do zbiorów poprzez katalogi elektroniczne.

Gromadzimy i udostępniamy książki, czasopisma i multimedia. Książki stanowią najliczniejszy i najważniejszy zbiór. Są gromadzone od początku istnienia biblioteki czyli 1947 r. Ilość książek utrzymujemy na poziomie 20 tys. Zmieniamy księgozbiór, nie powiększając jego liczebności. Nasze zbiory mają charakter uniwersalny i są uporządkowane wg klasyfikacjii UKD.

Biblioteka w swojej ofercie posiada także czasopisma (Charaktery, English Matters, Politykę, Kino, Świat Nauki, National Geographic), zarówno numery bieżące jak i archiwalne oraz zbiór filmów klasyki polskiego i światowego kina, słynne przedstawienia Teatru Telewizji, Polskie Kroniki Filmowe i przedstawienia polskich kabaretów.

Data dodania: 2018-03-13 12:11:39
Data edycji: 2019-11-13 13:04:15