Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Organizacja biblioteki

Organizacja biblioteki

 

Biblioteka szkolna jest zorganizowana zgodnie z nowoczesnymi trendami w bibliotekarstwie. Tak, aby skutecznie wspierać procesy edukacyjne, ale także stanowić miejsce przyjazne uczniom, w którym młodzież może się spotykać oraz rozwijać swoje talenty i pasje.

 

Nasi czytelnicy mają wolny dostęp do zbiorów. Sposób ustawienia regałów, ułożony przedmiotowo księgozbiór oraz jasne opisanie regałów i półek - pozwalają na samodzielne poszukiwania.

 

W czytelni znajdują się 4 stanowiska komputerowe wyposażone w dostęp do zasobów Internetu oraz kolorowa drukarka i skaner. Jednocześnie, znajdują się stoliki do pracy indywidualnej jak i stół konferencyjny do spotkań grupowych.

 

Posiadamy wdrożony biblioteczny program komputerowy MOL, który nie tylko organizuje prace bibliotekarskie, ale daje lepszy dostęp do zbiorów poprzez katalogi elektroniczne.

Gromadzimy i udostępniamy książki, czasopisma i multimedia. Książki stanowią najliczniejszy i najważniejszy zbiór. Są gromadzone od początku istnienia biblioteki czyli 1947 r. Ilość książek utrzymujemy na poziomie 20 tys. Zmieniamy księgozbiór, nie powiększając jego liczebności. Nasze zbiory mają charakter uniwersalny i są uporządkowane wg klasyfikacjii UKD.

 

Biblioteka w swojej ofercie posiada także czasopisma (Charaktery, English Matters, Politykę, Kino, Świat Nauki, National Geographic), zarówno numery bieżące jak i archiwalne oraz zbiór filmów klasyki polskiego i światowego kina, słynne przedstawienia Teatru Telewizji, Polskie Kroniki Filmowe i przedstawienia polskich kabaretów.

Data dodania: 2018-03-13 12:11:39
Data edycji: 2019-11-13 13:04:15
Ilość wyświetleń: 2604

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej