Profil matematyczno - informatyczny z rozszerzonym językiem angielskim

Profil matematyczno - informatyczny z  rozszerzonym językiem angielskim

Klasa o profilu matematyczno – informatycznym z rozszerzonym językiem angielskim

Dlaczego taki wybór?

Podobnie jak na większości profili w większości szkół spora część z uczniów jest żywo zainteresowana nauką informatyki i matematyki. Widzą swoją przyszłość w poszerzeniu swoich kompetencji informatycznych. Korzysta przy tym z możliwości nauki języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Rozumieją, że informatyka i matematyka to dwie skojarzone ze sobą dziedziny nauki, w nauce, których bardzo pomaga biegła znajomość języka angielskiego, ze względu na szeroką dostępność materiałów edukacyjnych i opracowań w języku angielskim jak i ze względu na możliwość kontynuowania nauki  nie tylko w Polsce. Nie każdy musi wiązać swoją przyszłość z tymi przedmiotami, lecz do każdego ucznia podchodzi się indywidualnie tak, aby swobodnie odnalazł się w ósemce i miał możliwość realizacji swoich zainteresowań.

Oferta szkoły.

przedmiot\klasa

Ilość godzin danego przedmiotu realizowanego na poziomie rozszerzonym

informatyka

język angielski

Dodatkowo:

- z informatyki realizowane są innowacje programowe z zakresu programowania i grafiki komputerowej,

- jako możliwość wyboru jako drugiego języka uczniowie mogą wybrać pomiędzy językiem niemieckim lub hiszpańskim.

Przedmioty brane pod uwagę przy obliczaniu punktów w procesie rekrutacji:

j. polski

j. angielski

informatyka

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do klasy o profilu matematyczno - informatycznym z rozszerzonym językiem angielskim.

Czym zajmujemy się w trakcie zajęć?

- realizujemy program rozszerzony na przedmiotach matematyka, informatyka oraz język angielski

- pracujemy na platformie LNU

- uczymy się tworzyć strony internetowe z zastosowaniem CSS oraz PHP

- uczymy się programowania w języku C++ oraz Python

- poznajemy zasady pracy w bazach danych zarówno w programie Access jak i w MySql

- uczymy się podstaw grafiki komputerowej zarówno 2D jak i 3D

- bardzo często pracujemy metodą projektu

- wychodzimy na zajęcia tematycznie związane z naszym profilem (American korner, zajęcia z programowania robotów, Centrum Nauki Experyment, Intel, Politechnika Gdańska)

Jak uczniowie spędzają czas podczas pracy w szkole i poza nią?

Bardzo dużo czasu zajmuje im nauka. Szczególnie przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym. Jednak sama nauka to nie wszystko. Na początku klasy pierwszej zapoznają się na wyjeździe integracyjnym klas pierwszych. Mają wówczas możliwość zapoznania nowych znajomych, poznają swoich nowych nauczycieli i wychowawców.

IntegracjaIntegracja klas pierwszych

W trakcie nauki, gdy tylko jest okazja, korzystamy z oferty edukacyjnej zaproponowanej np. przez Centrum Nauki Experyment, poszerzając naszą wiedzę z zakresu informatyki.

Szkoła współpracuje z firmą Intel. Dzięki tej współpracy doposażone zostały nasze pracownie komputerowe a pracownicy firmy pokazują nam kulisy pracy w dużej firmie informatycznej. Zajęcia z udziałem pracowników firmy odbywają się zarówno w jej siedzibie jak i w naszej szkole.

Uczymy się pracy w grupie oraz komunikowania się. Realizowanej jest to zarówno na bieżących lekcjach jak i na wyjazdach tematycznych jak na przykład EuroWeek. W trakcie którego uczyliśmy się bawiąc razem z osobami prowadzącymi zajęcia, którzy pochodzili nie tylko z Europy lecz również z Azji i Ameryki Południowej. Ten wyjazd dał uczniom okazję wzajemnego poznania się oraz sprawdzenia umiejętność komunikacji w języku angielskim w praktyce.

Uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach na terenie szkoły. Współpracują ze szkolnym radiowęzłem, uczestniczą w różnych rodzajach aktywności realizowanych w szkole. Jednak większość czasu poświęcona jest na doskonaleniu swoich umiejętności z zakresu matematyki, informatyki i języka angielskiego.

kajakikolędyprzedstawienie

Dużo czasu na lekcjach informatyki spędzamy na nauce programowania. Piszemy programy zarówno w kompilatorach online jak i w środowiskach takich jak CodeBlocs, PyCharm, Anaconda. Naszymi podstawowymi językami są C++ i Python.

Jakie profity daje uczniom wybór tej klasy?

- nauka w szkole z tradycjami, gdzie uczeń czuje się swobodnie, gdzie uczy się swobodnego i świadomego wyrażania własnych potrzeb i rozwijania zainteresowań,

- uczniowie mają możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy informatyka,

- mają możliwość dokonania świadomej decyzji czy studia i praca jako informatyk jest tym co ich interesuje i czy tę właśnie drogę chcą kontynuować w przyszłości,

- są przygotowani do podjęcia studiów na dowolnym kierunku, gdzie wymagana jest umiejętność uczenia się i stosowania matematyki, lub informatyki,

- są przygotowani do podjęcia studiów z zakresu języka angielskiego,

- mają możliwość wyboru studiów w dowolnym kraju, gdzie językiem wykładowym będzie język angielski.

Data dodania: 2024-01-09 19:05:51
Data edycji: 2024-03-15 22:05:03