Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Turniej Młodych Fizyków

Turniej Młodych Fizyków

Od 2016 roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Turnieju Młodych Fizyków. Cytując wikipedię:

"Jest to jedna z największych i najbardziej wpływowych konkurencji międzynarodowy z fizyki, łączących w sobie elementy pracy naukowej, pracy zespołowej oraz umiejętności miękkie".

Turniej polega na opracowaniu rozwiązań zadanych problemów i ich przedstawieniu najpierw w formie pisemnej (I etap), a następnie w formie referatów i dyskusji nad przedstawionymi rozwiązaniami (półfinały w języku polskim, finał w języku angielskim). W zawodach turniejowych uczestniczą pięcioosobowe drużyny uczniowskie. Problemy turniejowe w liczbie 17-tu są corocznie ustalane (oryginalnie w języku angielskim) przez Międzynarodowy Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków.

Więcej szczegółów o samym turnieju na stronach: http://tmf.org.pl, http://iypt.org

 

Od samego początku nasi uczniowie osiagali sukcesy:

  • w 2016 roku drużyna w składzie: Dominik Bejma (k), Łukasz Jobczyk, Filip Fudala, Nikodem Fibek, Paweł Sidorczak zajęła
    IV miejsce w ogólnopolskim finale,
  • w 2017 roku drużyna w składzie: Paweł Sidorczak (k), Justyna Karczmarczyk, Tomasz Piechocki i  Maciej Audiejus, pracując wspólnie z uczniami XX LO w Gdańsku: Martyną Karczmarczyk, Arkadiuszem Baranowskim i Michałem Maciaszkiem zajęła III miejsce w ogólnopolskim finale,
  • w 2018 roku drużyna w składzie: Paweł Sidorczak(k) i Karolina Jakszul, pracując współnie z uczniami XX LO w Gdańsku: Kają Górską, Mikołajem Flisem, Janem Kowaliną i Tymoteuszem Niesłuchowskim zajęła II miejsce w ogólnopolskim półfinale i awansowała do finału. W ogólnopolskim finale drużyna zajęła II miejsce.
  • w 2019 roku w drużynie złożonej z uczniów VIII LO i XX LO działajacą pod nazwą Klubu Naukowego Nikiel pracowali Maksymilian Górski i Mateusz Pęczek z klasy II e. Po bardzo wyrównanej walce drużyna zajęła ponownie II miejsce przegrywając złoty medal o 0,1 punktu.
Data dodania: 2018-03-24 09:42:33
Data edycji: 2019-05-01 21:37:01
Ilość wyświetleń: 3646

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej