Warsztaty kulinarne w j. francuskim w bistro „A la Française” w Gdańsku

26 marca 2019 roku, uczniowie z grupy francuskiej, z klasy Ib i I e wraz z panią Renatą Dombrowską, przenieśli się do Francji – niewielkiego bistro „A la Française” w Gdańsku.
   Szef kuchni – Pan Dominique Chesnais poprowadził warsztaty kulinarne w języku francuskim, dzieląc się tajnikami swojego kunsztu kulinarnego, w atmosferze wspaniałej zabawy. Uczniowie, pod okiem mistrza, przygotowali galettes bretonnes - słynne bretońskie naleśniki:  klasyczny galette complète (gryczany naleśnik z plastrami szynki, sera, szczypiorkiem i płynącym żółtkiem) oraz wersja dla łasuchów - galette słono-słodki z gruszką, serem kozim miodem i słonecznikiem. Popatrzcie jak poradzili sobie z tym zadaniem :-).

Data dodania: 2019-03-26 17:46:47
Data edycji: 2019-03-26 17:55:33