VIII LO na największej debacie w Polsce

W dniu 27.09.2018 roku grupa uczniów klas z rozszerzonym wosem ( II A i III A ) wzięła udział w realizacji projektu „Największa debata w Polsce”, która została zorganizowana przez Instytut Debaty Publicznej i UG dla uczniów trójmiejskich szkół. Teza debaty brzmiała: ”Media społecznościowe przynoszą demokracji więcej szkód niż korzyści”.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w przygotowaniu debaty i jej realizacji w większości wzięli udział absolwenci i jednocześnie byli członkowie Klubu Debat Oksfordzkich Humanus przy VIII LO w Gdańsku. Marszałkiem debaty była Dagna Olejniczak, obecnie studentka kierunku dyplomacji, zaś zawodnikami Jakub Winiecki, student psychologii i wiceprezes Instytutu Debty Publicznej, oraz Orest Lewosiuk i Dawid Imach, studenci Wydziału Prawa.

Debata stała na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a o zainteresowaniu świadczyła prawie sześćsetosobowa publiczność w wypełnionym po brzegi audytorium Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

opiekun KDO HUMANUS

Data dodania: 2019-10-02 22:08:02