Tajemnice reakcji chemicznych

W dniu 24 listopada 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Zdolnych z Pomorza z chemii. Tematem zajęć była tajemnica reakcji chemicznych. Z naszej szkoły wzięło w tym spotkaniu udział dziewięciu uczniów klasy 1c wraz z p. Dorotą Januszewską, którzy z samego rana stawili się w sali wykładowej Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Chemii.

Wszytko zaczęło się od od testu, prezentacji i przedstawienia nam teoretycznej strony magicznych reakcji. Później odbyły się zajęcia audytoryjne, gdzie uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące tej tematyki, a następnie o godzinie 13.00 rozpoczęliśmy dwugodzinne warsztaty laboratoryjne, na których pod okiem najlepszych chemików wykonywaliśmy miliony reakcji chemicznych. Podzieleni na pary, każda przy własnym stanowisku samodzielnie wykonywała przygotowane doświadczenia, było na prawdę niesamowicie!

Całość skończyła się powtórzeniem testu o reakcjach chemicznych i posprzątaniem swoich stanowisk, po czym każdy uczestnik opuścił Uniwersytet z wielkim uśmiechem.

Data dodania: 2018-12-09 13:04:12
Data edycji: 2019-01-02 20:31:39