Mózg nieposkromiony

16 listopada 2019 roku uczniowie klas 1a/p, 1c/p, 1c/g i 2c z p. Dorotą Januszewską brali udział w III Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z Pomorza”. Temat tegorocznego spotkania to „Mózg nieposkromiony - dążenie człowieka do doskonałości” .

W konferencji wzięło udział ponad 300 uczniów, którzy pod różnym kątem patrzyli na mózg. Nasi uczniowie brali udział w sesji chemicznej i biologicznej. Poszerzyli swoją wiedzę na różne tematy m. in. kwestii związanych z mechanizmami uczenia się i pamięci, jak wpływają nowe technologie na ludzki układ nerwowy, jak działają neurony lustrzane w zakresie empatii i przemocy, jak osoba chora zmaga się z ADHD, jak działa mózg podczas snu, jakie są wady czy zalety dwujęzyczności. Każdy z uczestników wzbogacił swoją wiedzę i na pewno został zachęcony do dalszych, naukowych poszukiwań.

Data dodania: 2019-11-16 20:41:38
Data edycji: 2019-11-19 20:45:05