II miejsce w Turnieju Młodych Fizyków

Po ubiegłorocznym trzecim miejscu, w tym roku uczniowie naszej szkoły, tworzący drużynę NIKIEL zajęli drugie miejsce w krajowym finale Turnieju Młodych Fizyków. Podczas zawodów przeprowadzonych w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie naszą szkołę reprezentowali: Karolina Jaszkul (II F) i Paweł Sidorczak (III F). W skład drużyny wchodzą także uczniowie XX LO, a nieocenioną pomoc udzielili nam studenci Politechniki Gdańskiej: Dominik Bejma i Hubert Dunikowski. Warto wspomnieć, że nasi uczniowie rozpoczęli przygotowania do konkursu już podczas wakacji, a swoją cegiełkę dołożyli także inni uczniowie II F: Martyna Gromada, Bożena Mrozowska, Jakub Szczepaniak, Jakub Celmer i klasy III F: Tomasz Piechocki i Maciej Audiejus. Opiekunem drużyny jest Pan Jakub Rodowski.

W trakcie rywalizacji z drużynami z całej Polski mogliśmy zaprezentować nasze rowiązanie takich problemów jak:

• co wskazuje waga, na której stoi klepsydra z sypiącym się piaskiem,
  • dlaczego słomka umieszczona w szklance z gazowanym napojem może z niej wyskoczyć,
  • dlaczego palaca się świeczka, ktora pływa w wodzie nie tonie,
  • skąd biorą się promienie światła na zdjęciu palacej się w nocy latarni.

Data dodania: 2018-04-25 10:33:52
Data edycji: 2018-04-25 11:09:33