Chemia bez granic V edycja

Jak co roku nasi uczniowie brali udział w projekcie "Chemia bez granic” . To już V edycja. Zajęcia odbywały się na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej od listopada 2017 do stycznia 2018. Zajęcia były prowadzone przez studentów z Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej wraz z opiekunami.

Podczas projektu uczniowie wykonywali doświadczenia związane z następującą tematyką:  chemia nieorganiczna: analiza jakościowa składu roztworów, chemia analityczna: miareczkowanie alkacymetryczne, oznaczanie twardości wody oraz chromatografia cienkowarstwowa , elektrochemia i reakcje redoks: ogniwa galwaniczne, elektroliza, korozja stali Chemia organiczna: rozróżnianie: węglowodorów nasyconych i nienasyconych, alkoholi mono- i polihydroksylowych, aldehydów i ketonów, otrzymywanie aldehydów, badanie właściwości redukujących związków organicznych, badanie właściwości białek. Dziękujemy za koordynację programu pani Dorocie Januszewskiej.Zapraszamy do Galerii.

Data dodania: 2018-01-25 14:01:00
Data edycji: 2018-03-13 14:01:46