A/P – humanistyczny z rozszerzonym językiem francuskim lub angielskim

A/P – humanistyczny  (dla uczniów po szkole podstawowej)

z rozszerzonym językiem francuskim lub angielskim, w której uczeń wybrać musi w procesie rekrutacji jedną z dwóch grup językowych:

I grupa

(w prawej rubryce liczba godzin języka obcego w tygodniu w czterech kolejnych latach)

język  francuski

5-4-6-5

język angielski

2-2-2-2

II grupa

język angielski

5-4-6-5

językfrancuski

2-2-2-2

Pozostałe przedmioty, które będą nauczane w wymiarze rozszerzonym

historia

3-4-4-4

język polski

5-6-6-6

Uwaga! Klasa przygotowuje do matury z pierwszego języka obcego na poziomie rozszerzonym; w grupie II nauczyciel będzie realizował program kontynuacyjny języka angielskiego, natomiast w grupie I nauczyciel będzie nauczał języka francuskiego od podstaw.

Uczniowie uczestniczą w olimpiadach i konkursach, np.:

• Olimpiada Języka Francuskiego – finalista w roku 2013,
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Olimpiada Wiedzy o Gdańsku – I miejsca drużyn międzyklasowych w latach 2015 i 2016,
  • konkursy teatralne w języku francuskim – co roku I-II miejsca na szczeblu wojewódzkim.

Ponadto uczniowie uczestniczą w wymianach zagranicznych, organizują dni frankofońskie lub poświęcone kulturze anglosaskiej, grają w teatrze szkolnym.

Absolwencitego typu oddziału studiująnajczęściej filologię polską, filologięfrancuską, filologię angielską, politologię, prawo, administrację, historię, pedagogikę, psychologię, skandynawistykę, kulturoznawstwo.

Data dodania: 2018-03-23 20:03:04
Data edycji: 2019-03-20 19:38:57