Warsztaty informatyczne dla klasy 2d

W dniu 11 grudnia 2023r. w szkole odbyły się warsztaty z dla uczniów klasy drugiej o profilu matematyczno informatycznym.

Warsztaty prowadzili pracownicy firmy Intel, z którą szkoła nawiązała współpracę.

Zajęcia odbyły się w budynku naszej szkoły w jednej z sal informatycznnych (sali 32). W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję usystematyzować wiadomości o programowaniu z języka Python, jak również poznali podstawy pracy administartora w systemie Linux z wykorzystaniem systemowego terminala. Warszaty obejmowały część teroretyczną i praktyczną. W trakcie zajęć wykorzystany został sprzęt przekazany nam przez firmę Intel.

W trakcie trwania warsztatów uczniowie mieli również okazję poznania specyfiki pracy informatyka w międzynarodowej firmie jaką jest Intel.

Bardzo dziękujemy pracownikom firmy Intel, a wszczególności Pani Agacie Stelter za pomoc w zorgamizowaniu zajęć dla uczniów .

Data dodania: 2023-12-18 08:19:51
Data edycji: 2023-12-18 10:22:35