Biblioteka - Kilka słów o nas

Biblioteka szkolna jest zorganizowana zgodnie z nowoczesnymi trendami w bibliotekarstwie. Nasi czytelnicy mają wolny dostęp do zbiorów. Sposób ustawienia regałów, ułożony przedmiotowo księgozbiór oraz jasne opisanie regałów i półek - pozwalają na samodzielne poszukiwania.

W czytelni znajdują się 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu  i możliwością drukowania w kolorze. Jednocześnie, znajdują się stoliki do pracy indywidualnej jak i stół konferencyjny do spotkań grupowych.

Posiadamy wdrożony biblioteczny program komputerowy MOL NET+, który nie tylko organizuje prace bibliotekarskie, ale daje lepszy dostęp do zbiorów poprzez katalogi elektroniczne.

Gromadzimy i udostępniamy książki i multimedia. Książki stanowią najliczniejszy zbiór, utrzymywany na poziomie 16 tys. Nasze zbiory mają charakter uniwersalny i są uporządkowane wg klasyfikacjii UKD.

Mocną stroną biblioteki jest bogata oferta konkursów i imprez, które pozwalają uczniom na promocję i rozwój ich talentów literackich i artystycznych. Na stałe już w działalność biblioteki wpisały się takie imprezy, jak np.: Maraton Czytelniczy, konkurs poetycki, spotkania poetycko-muzyczne", wycieczki z przewodnikiem po Gdańsku, wernisaże prac uczniów w naszej szkolnej Galerii +8, koncerty z okazji Dnia Języków Obcych i Dnia Frankofonii, wystawki tematyczne i okolicznościowe.

CZEKAMY NA WAS W BIBLIOTECE!

Data dodania: 2018-03-13 12:11:39
Data edycji: 2024-09-11 13:15:05