Warsztaty edukacyjno-teatralne w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Czy gdyby Romeo i Julia żyli dziś mogli by się pobrać?

Czy gdyby Romeo miał schizofrenię rodzice Julii zgodziliby się na ślub?

A zespół Downa?

Kto o tym zadecyduje: Romeo, Julia, Ty, Ja, Oni?

Czy każdemu wolno kochać?

Czym jest miłość?

Na te i wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy Ia podczas warsztatów prowadzonych przez Jarka Rebelińskiego (reżyser, założyciel Teatru Razem) oraz Jakuba Moszyńskiego  (aktor). W założeniu warsztat odwołuje się do sztuki Williama Szekspira „Romeo i Julia” oraz przedstawienia Teatru Razem „Podchodzisz moją samotność” i jest o miłości. Zajęcia były prowadzone aktywnymi technikami wykorzystującymi dramę oraz teatr, które podnoszą kompetencje społeczne. Warsztaty są częścią projektu “Szekspir dla każdego”, realizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”, którego liderem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Warsztaty były wyjątkowym doświadczeniem i pozwoliły uczniom lepiej poznać siebie samych oraz siebie nawzajem. A co wspólnego mają ze sobą ameba, wąż, krokodyl, kura, małpa i człowiek? To wiedzą tylko Ci, którzy aktywnie uczestniczyli w kreatywnych zadaniach. Ogromne podziękowania dla Jarka Rebelińskiego, Jakuba Moszyńskiego i Ani Ratkiewicz oraz całej klasy Ia za niepowtarzalne przeżycia.

Data dodania: 2023-05-24 22:08:53
Data edycji: 2023-05-24 22:39:51