Spotkanie z ilustratorem Danielem de Latour

Sześcioro utalentowanych plastycznie uczniów z naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu autorskim z ilustratorem książek – Danielem de Latour.

Spotkanie odbyło się 18 kwietnia w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w ramach „Zdolni z Pomorza”. Podczas spotkania Pan Daniel podzielił się z uczniami informacjami o specyfice swojego zawodu, drodze własnej kariery, źródłach inspiracji i technikach tworzenie. Opowiedział jak wygląda współpraca pomiędzy autorem a ilustratorem, a także podpowiedział zainteresowanym tą ścieżką kariery, w jaki sposób zostać ilustratorem. W jego dorobku są ilustracje do ponad 60 książek, w tym m.in. do poczytnej serii książek dla dzieci o „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek.

Data dodania: 2024-04-19 10:00:43
Data edycji: 2024-04-19 10:13:04