Ratowanie na Spontanie

Dnia 13.11.2019 r. uczniowie klasy 2c i 1cp brali udział w warsztatach w ramach projektu „Ratowanie na Spontanie”, realizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny (IFMSA- Poland).

Idea przedsięwzięcia to przybliżenie sposobów udzielania pierwszej pomocy. Prowadzącym zajęcia, studentom III roku kierunku lekarskiego GUMed, zależało, aby każdy uczestnik zrozumiał, że do działania na miejscu zdarzenia nie jest potrzebna duża, specjalistyczna wiedza, a wystarczyć mogą tylko dwie ręce.

Podczas szkolenia poświęcono dużo uwagi zasadom zachowania bezpieczeństwa przez ratującego oraz umiejętności przekazywania informacji dyspozytorowi pogotowia ratunkowego.  Studenci przekazali uczestnikom minimum teorii a maksimum praktycznej wiedzy.

Warsztaty zostały zorganizowane przez p. Dorotę Januszewską.

Data dodania: 2019-11-13 19:35:19
Data edycji: 2019-11-15 19:55:43