Polsko - francuska wymiana młodzieży 2022

Dziś w naszej szkole pierwszy dzień polsko - francuskiej wymiany młodzieży. Grupa uczniów z Francji przez 10 dni będzie poznawać kulturę, historię, geografię i codzienne życie swoich rówieśników ?

Wczoraj nasi goście z Francji poznali tajniki gry planszówek Dixit- wyobraźnia łączy wszystkich …. Po południu zwiedzili polską firmę, gdzie dowiedzieli się, na czym polega produkcja i handel biżuterii, szczególnie bursztynu. Następnie przenieśli się w świat II wojny światowej. Byli pod ogromnym wrażeniem naszego muzeum ?

Nasza wymiana trwa. Wczoraj nauczycielki w-fu zorganizowały mecze polsko- francuskie w siatkówkę i koszykówkę. Francuska młodzież nauczyła się tańczyć belgijkę i poznała nasz taniec narodowy - Poloneza. Po południu przewodnik oprowadził gości z Francji po naszym cudownym mieście ?

Wczoraj rano po szybkim sprawdzeniu dokumentów tożsamości oraz szkoleniu BHP Francuzi zwiedzili halę gdańskiej stoczni. Niektórzy po południu w muzeum dowiedzieli się, dlaczego nasze miasto jest kolebką Solidarności. Po obiedzie w U7 wszyscy próbowali swoich sił w grze w kręgle. Działo się, oj działo ….

Nasi goście z Francji spędzili weekend na wiele różnych sposobów ?.

Dwa dni w Warszawie. Nasza francuska grupa ledwo przeżyła napięty program zwiedzania i w dodatku, jak tu przeżyć bez obiadu do 12.00?? Piękną mamy stolicę:-)

Data dodania: 2022-10-03 12:55:22
Data edycji: 2022-10-09 19:33:11