Podsumowanie projektu eTwinning ''What's new about the news?'' - wspólne czasopismo.

Trzy szkoły ponadpodstawowe z Francji (Lycée Jean-Pierre Timbaud, Brétigny Sur Orge), Hiszpanii (ES Botikazar BHI, Bilbao) i Polski (VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku) przez ponad pół roku pracowały wspólnie nad poszerzaniem swojej wiedzy na temat współczesnego świata. Partnerzy projektu pracowali w 10 międzynarodowych grupach, zrealizowali wiele działań pośrednich, które docelowo prowadziły do napisania wspólnych artykułów. W wyniku międzynarodowej współpracy powstał magazyn, który jest finalnym rezultatem tej wytężonej pracy. Przez kilka tygodni marca i kwietnia uczniowie zbierali materiały dostępne online na tematy, które wspólnie wcześniej wybrali. Wśród tematów są: tradycje i legendy narodowe (grupa 1), problemy nastolatków (grupa 2), kultura - książki, filmy, muzyka (grupa 3), Boże Narodzenie i inne celebracje (grupa 4), stres (grupa 5), wpływ wiadomości na nasze opinie (grupa 6), ważne kwestie współczesne, np. przemoc wobec kobiet (grupa 7), sport (grupa 8), wojna (grupa 9) oraz nauka, ekonomia i edukacja (grupa 10). Znalezione w Internecie materiały były umieszczane przez nich we wspólnych dokumentach w chmurze, a następnie po analizie wszystkich zebranych materiałów zostały przygotowane wspólne artykuły. Uczniowie przez cały czas komunikowali się ze sobą - zarówno na forum na Twinspace (przestrzeń współpracy w projektach eTwinning), jak i mniej formalnymi kanałami (grupy na mediach społecznościowych). Rezultaty współpracy partnerów możecie obejrzeć w opublikowanym online magazynie (poniżej). Przy okazji chcemy serdecznie podziękować naszym partnerom z Francji i Hiszpanii za owocną współpracę oraz czas i siły przeznaczone na nasz wspólny projekt eTwinning.

Data dodania: 2023-05-10 19:49:38
Data edycji: 2023-05-10 20:19:58