Po ciężkiej pracy czas na relaks

Po czasie spędzonym na wytężonej nauce przyszedł czas na relaks i wakacyjne podroże.

Klasy 2b i 2 c w ostatnim tygodniu eksplorowały: stolicę Dolnego Śląska, Karkonoski Park Krajobrazowy i stolicę Czech. Na pierwszy rzut zwiedziliśmy miasto mostów, zabytkowych kościołów, najbardziej okazałego ratusza, najdłuższego obrazu …i krasnali, które przypominają czasy PRL i działalność tzw. pomarańczowej alternatywy.

Zbudowany z sosnowych bali, przywieziony z Norwegii kościół Wang był atrakcją dnia drugiego, wówczas również zdobyliśmy zamek Chojnik, poznając tragiczne losy Kunegundy. Piękno przyrody karkonoskiego parku podziwialiśmy docierając do wodospadów Szklarki i Kamieńczyka. W środę urzekła nas jedna z najpiękniejszych stolic starego kontynentu - Praga, wędrując przez pięć miast wchodzących w skład stolicy Czech podziwialiśmy niezwykłą architekturę wtapiając się nieco w klimat miejsca. A na koniec Zamek Książ… słynący m.in. z działalności nazistowskiej organizacji paramilitarnej Todt.

Warto dodać, że pogoda była naszym sprzymierzeńcem, humory dopisywały …i prawie docieraliśmy na czas – kto był, ten wie ;)

Tydzień wcześniej w ten sam rejon wyjechały klasy 2e i 2d. Wszyscy świetnie się bawili.

W międzyczasie klasa 1d postanowiła odwiedzić nasy stolicę.

Ostatnie dni roku szkolnego uczniowie liceum spędzili na zajęciach integracyjnych a uczniowie klas 2b i 2d postanowili uczcić zakończenie roku szkolnego na spływie kajakowym.

Pełna fotorelacja znajduje się na naszym facebooku.

Data dodania: 2024-06-25 09:05:08
Data edycji: 2024-06-25 09:24:54