Nowy projekt eTwinning - What's new about the news?

W związku z uruchomieniem nowej platformy ESEP, zaakceptowane zostały nowe projekty współpracy międzynarodowej eTwinning. Projekt What's new about the news?, który będzie realizowany z uczniami klasy II d w ramach innowacji pedagogicznej, został zaplanowany już w lipcu 2022. Projekt będzie realizowany przez trzy kraje partnerskie: Polskę (VIII Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gdańsku), Francję (Lycée Jean-Pierre Timbaud w Brétigny Sur Orge) i Hiszpanię (IES Botikazar BHI w Bilbao). Działania projektowe będą realizowane w ramach zajęć obowiązkowych (innowacja pedagogiczna), w wymiarze jednej godziny lekcyjnej w tygodniu. Głównym celem projektu i innowacji jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz bezpieczne i twórcze wykorzystanie programów i aplikacji internetowych oraz tabletów/iPadów do nauki. Tematycznie projekt będzie opierał się na zainteresowaniu młodzieży szeroko pojetymi wiadomościami - wydarzeniami zarówno z kraju, jak i ze świata. Aktywności projektowe będą realizowane w grupach międzynarodowych, w których uczniowie będą współpracować za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych. Pierwsze działania zostały zaplanowane na październik 2022, a ich efekty będą regularnie przedstawiane na stronie szkoły w zakładce Projekty eTwinning.

Data dodania: 2022-10-01 11:30:44
Data edycji: 2022-11-06 11:32:59