Nowy projekt eTwinning ''Books around the planet''

W nowym roku szkolnym 2023/2024 rozpoczęły się prace nad nowym międzynarodowym projektem eTwinning "Books around the planet". Projekt będzie realizowany przez trzy kraje partnerskie: Polskę (VIII Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gdańsku), Francję (Lycée Jean-Pierre Timbaud w Brétigny Sur Orge) i Hiszpanię (IES Botikazar BHI w Bilbao). Tegoroczny projekt zakłada współpracę z uczniami z krajów partnerskich w zakresie kreatywnego pisania. Uczniowie przygotują szczegółowy opis siebie, swoich doświadczeń czytelniczych oraz recenzje przeczytanych książek. Powstaną międzynarodowe opowiadania, których bohaterami będą uczniowie - partnerzy projektu. Działania i komunikacja będą odbywały się poprzez technologie informacyjno-komunikacyjne, czyli Internet oraz wybrane strony i narzędzia TIK. W trakcie prac nad projektem zostaną również omówione kwestie netykiety, praw autorskich czy bezpieczeństwa w sieci.

Data dodania: 2023-10-13 12:30:16
Data edycji: 2024-02-15 12:42:31