Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece

Dzięki ostatnim zakupom zbiory naszej biblioteki poszerzyły się o sporo ciekawych pozycji. Miłośników współczesnej literatury polskiej z pewnością zainteresują dwa tytuły: „Król”, autorstwa bestsellerowych powieści, Szczepana Twardocha oraz szóstą już powieść wielokrotnie nagradzanej Joanny Bator pt. „Gorzko, gorzko”.  Akcja pierwszej rozgrywa się w Warszawie podczas burzliwych lat trzydziestych XX wieku, a wielokulturowy, podzielony świat u progu wojny targany jest konfliktami narodowymi, politycznymi i społecznymi. „Gorzko, gorzko” to tocząca się na Dolnym Śląsku opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet.

Dla zainteresowanych postaciami samych twórców literatury ciekawym doświadczeniem będzie zapoznanie się z 37 rozmowami Michała Nogasia, przeprowadzonymi z autorami książek z „najwyższej półki”, m.in. z Alice Munro, Hanną Krall, Orhanem Pamuk, Jo Nesbø czy Olgą Tokarczuk w zbiorze wywiadów pt. „Z niejednej półki”.                   

Dla odczarowania historii Polski, jaką wynosimy ze szkoły, proponujemy m.in. „Całkiem zwyczajny kraj: historia Polski bez martyrologii”. Autor tego eseju historycznego Brian Porter-Szűcs przekonuje, że jako Polacy nie cierpieliśmy najbardziej, nie byliśmy jedynymi sprawiedliwymi, nie mieliśmy najgorszych sąsiadów ani nawet najdzielniejszych żołnierzy. Natomiast Adam Leszczyński w „Ludowej historii Polski” pokazuje nasze dzieje z punktu widzenia warstw najbiedniejszych i najgorzej traktowanych: chłopów, mieszczan i robotników, a nie jak zazwyczaj, z perspektywy rządzących przez stulecia elit.

Miłośników literatury fantasy ucieszy z pewnością  „Niewidzialne życie Addie Larue” V.E. Schwab czy klasyk gatunku - „Sześć światów Hain” U. K. LeGuin.  Z kolei zainteresowanych literaturą faktu odsyłamy do opowieści z Omanu pt. „Z miłości? To współczuję” Agaty Romaniuk czy książki pt. „Dziewczyny ocalałe”. W prawdziwych historiach  Anna Herbich przedstawia kobiety, które przetrwały Holocaust. Mamy też kolejną pozycję Stephana Hawkinga - pięknie ilustrowany „Przewodnik po wszechświecie”. To prawdziwe kompendium wiedzy o ziemi, kosmosie i człowieku znany profesor napisał wraz z córką Lucy.

Mamy nadzieję, że wśród nowości, każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie, jeżeli nie teraz, to na czas wakacji. Polecamy!

 

                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                             Biblioteka 8 LO

 

 

 

 

 

Data dodania: 2021-05-18 13:26:30
Data edycji: 2021-05-18 13:30:27
Ilość wyświetleń: 511

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej