Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece

Dzięki ostatnim zakupom zbiory naszej biblioteki poszerzyły się o sporo ciekawych pozycji. Miłośników współczesnej literatury polskiej z pewnością zainteresują dwa tytuły: „Król”, autorstwa bestsellerowych powieści, Szczepana Twardocha oraz szóstą już powieść wielokrotnie nagradzanej Joanny Bator pt. „Gorzko, gorzko”.  Akcja pierwszej rozgrywa się w Warszawie podczas burzliwych lat trzydziestych XX wieku, a wielokulturowy, podzielony świat u progu wojny targany jest konfliktami narodowymi, politycznymi i społecznymi. „Gorzko, gorzko” to tocząca się na Dolnym Śląsku opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet.

Dla zainteresowanych postaciami samych twórców literatury ciekawym doświadczeniem będzie zapoznanie się z 37 rozmowami Michała Nogasia, przeprowadzonymi z autorami książek z „najwyższej półki”, m.in. z Alice Munro, Hanną Krall, Orhanem Pamuk, Jo Nesbø czy Olgą Tokarczuk w zbiorze wywiadów pt. „Z niejednej półki”.                   

Dla odczarowania historii Polski, jaką wynosimy ze szkoły, proponujemy m.in. „Całkiem zwyczajny kraj: historia Polski bez martyrologii”. Autor tego eseju historycznego Brian Porter-Szűcs przekonuje, że jako Polacy nie cierpieliśmy najbardziej, nie byliśmy jedynymi sprawiedliwymi, nie mieliśmy najgorszych sąsiadów ani nawet najdzielniejszych żołnierzy. Natomiast Adam Leszczyński w „Ludowej historii Polski” pokazuje nasze dzieje z punktu widzenia warstw najbiedniejszych i najgorzej traktowanych: chłopów, mieszczan i robotników, a nie jak zazwyczaj, z perspektywy rządzących przez stulecia elit.

Miłośników literatury fantasy ucieszy z pewnością  „Niewidzialne życie Addie Larue” V.E. Schwab czy klasyk gatunku - „Sześć światów Hain” U. K. LeGuin.  Z kolei zainteresowanych literaturą faktu odsyłamy do opowieści z Omanu pt. „Z miłości? To współczuję” Agaty Romaniuk czy książki pt. „Dziewczyny ocalałe”. W prawdziwych historiach  Anna Herbich przedstawia kobiety, które przetrwały Holocaust. Mamy też kolejną pozycję Stephana Hawkinga - pięknie ilustrowany „Przewodnik po wszechświecie”. To prawdziwe kompendium wiedzy o ziemi, kosmosie i człowieku znany profesor napisał wraz z córką Lucy.

Mamy nadzieję, że wśród nowości, każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie, jeżeli nie teraz, to na czas wakacji. Polecamy!

 

                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                             Biblioteka 8 LO

 

 

 

 

 

Data dodania: 2021-05-18 13:26:30
Data edycji: 2021-05-18 13:30:27
Ilość wyświetleń: 410

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej