Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku obchody najważniejszego narodowego święta przygotowali uczniowie klas I w ramach przedmiotu HiT. Jako temat wiodący posłużyły postacie historyczne związane z czasami walki o niepodległość, ujęte w różnych jej wymiarach. Projekt składał się z trzech części. Uczniowie po wylosowaniu postaci historycznej zobowiązani byli do:

• wykonania plakatu ukazującego postać, jak i wydarzenie historyczne, z którym miała związek
  • przeprowadzenia wywiadu z postacią historyczną, bądź sondy ulicznej na jej temat,
  • zaśpiewania, bądź zagrania wybranej pieśni patriotycznej.

Należy podkreślić, że uczniowie klas pierwszych wspaniale wywiązali się z podjętych działań, które mogliśmy oglądać, wysłuchać w przed dzień 11-ego listopada. Również w tym dniu cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy w ramach akcji: „Szkoła do hymnu”.  W dniu 11 listopada licznie uczestniczyliśmy w Gdańskiej Paradzie Niepodległości.

Data dodania: 2022-11-15 09:36:15
Data edycji: 2022-11-15 18:00:20