Klasa patronacka eTwinning

W dniu 06.06.2023 odbyła się w Gdańsku ceremonia wręczenia nagród w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu "Nasz projekt eTwinning". W trakcie ceremonii została premierowo przedstawiona idea klasy patronackiej, której pilotaż został przeprowadzony w klasie IId w roku szkolnym 2022/2023. Klasa patronacka eTwinning to pionierska inicjatywa, która polega na wpisaniu projektu eTwinning w siatkę godzin jako odrębny przedmiot, realizowany w klasie drugiej. Dzięki takiej formie, realizacja projektu i współpraca ze szkołami partnerskimi jest dużo łatwiejsza, a lekcje nabierają nowej jakości, gdyż pozwalają na większą swobodę. W trakcie zajęć realizowane są założenia innowacji pedagogicznej przygotowanej z myslą o realizacji projektów eTwinning.

Od roku szkolnego 2023/2024 patronatem eTwinning objęta będzie klasa Ia o profilu lingwistycznym.

Szczegółowy opis inicjatywy dostępny na oficjalnej stronie eTwinning: Klasa patronacka eTwinning

Poniżej przedstawiamy film promocyjny przygotowany przez Krajowe Biuro eTwinning.

Data dodania: 2023-06-07 19:33:08
Data edycji: 2023-07-28 12:02:59