KL 2B w Toruniu, czyli astronomia i piernikowe specjały

W dniach 17 do 19 marca 2023 r, klasa 2B odwiedziła Bydgoszcz oraz Toruń. W programie wycieczki była wizyta w bydgoskim Muzeum Mydła i Historii Brudu. Następnie udaliśmy się do Torunia, gdzie przeszliśmy rzemieślnicze szkolenie pieczenia pierników. Jeszcze tego dnia zwiedziliśmy Fort IV, należący do nowożytnego pierścienia umocnień miasta. Kolejny dzień to wizyta w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach, opodal Torunia. To ośrodek astronomiczny kształcący studentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, a także służący obserwacji kosmosu, badaniom naukowym, popularyzacji wiedzy o wszechświecie. Zapoznaliśmy się tutaj z działaniem teleskopów oraz największego w Europie Środkowej radioteleskopu. Popołudnie to gra terenowa poświęcona - poszukiwaniu zaginionego serca, króla Jana Olbrachta. Ostatni dzień, to zwiedzanie toruńskiego Starego Miasta. Na koniec odwiedziliśmy Centrum Popularyzacji Kosmosu - „Planetarium – Toruń” i obejrzeliśmy seans.

Data dodania: 2023-04-19 20:08:05
Data edycji: 2023-04-19 20:16:20