Jubileusz 75-lecia VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

W dniu 13 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala z okazji 75 – lecia szkoły połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. W intencji całej społeczności szkolnej w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. Uroczyste obchody święta szkoły zaszczycili przedstawiciele władz oświatowych Gdańska, przedstawiciele Urzędu Miasta Gdańska, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele związków zawodowych, Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego ks. Krzysztof Szerszeń, przedstawiciele Rady Rodziców VIII LO, absolwenci szkoły, pracownicy szkoły w tym grono pedagogiczne oraz uczniowie.

W trakcie uroczystości głos zabrali min.:

- starsza wizytator Pani Joanna Demczyna (Pomorskie Kuratorium Oświaty),

- zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska, Pani Monika Chabior,

w imieniu absolwentów głos zabrali: Pan Abelard Giza oraz Państwo Małgorzata i Jerzy Karpińscy, którzy opowiedzieli swe wspomnienia z czasów,  gdy to oni byli uczniami VIII LO. Nauczycielka historii, Pani Ewa Ronowska krótko przedstawiła historię Siedlec oraz naszej szkoły.

Galę prowadzili nasi uczniowie Tosia Bielewicz oraz Maciej Morgaś.

Jednym z kluczowych elementów gali było przedstawienie w reżyserii Małgorzaty Zaulicznej wykonane przez naszych uczniów, pokazujące jak powstała Komisja Edukacji Narodowej oraz film wykonany przez uczniów, który powstał przy wsparciu Pani Agnieszki Banasiak, pokazujący wspomnienia absolwentów szkoły oraz wypowiedzi uczniów związane z ich decyzją o wyborze VIII LO szkoły średniej.

Data dodania: 2023-10-17 09:25:34
Data edycji: 2023-10-20 08:05:17