Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

„Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w naszym mieście. Co roku Radni Miasta Gdańska mogą liczyć na obecność uczniów i grona pedagogicznego gdańskich szkół. W tym roku zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzenia Nowego Ratusza w sobotę 8 czerwca, w godz. 10.00 – 14.00 (ul. Wały Jagiellońskie 1).

W tym dniu szczególnie dużo atrakcji przewidziano dla dzieci i młodzieży. Goście będą mogli między innymi zwiedzić salę posiedzeń Rady Miasta Gdańska, zasiąść za stołem prezydialnym i poznać procedurę uchwalania prawa lokalnego. Pokazane będą odznaczenia i medale przyznawane przez Radę Miasta Gdańska oraz uroczyste stroje gdańskich radnych. Będzie też oczywiście okazja do bezpośrednich rozmów z Radnymi Miasta Gdańska.

Młodzież będzie mogła wziąć udział w licznych zajęciach edukacyjnych i plastycznych. Prezentowany będzie sprzęt Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, a w strefie „EKO” będzie można poznać zasady dbania o środowisko naturalne. Przygotowano także miejsce dla kochających sport. W tym roku na dziedzińcu stanie trenażery kajakowe. Na scenie pojawią się młodzi artyści z Pałacu Młodzieży, a Hevelianum zaprezentuje pokaz naukowy. Na odwiedzających czekać też będą liczne konkursy z nagrodami i każdy będzie mógł poczęstować się popcornem i watą cukrową.

Wśród przygotowanych na ten dzień atrakcji, będzie możliwość zwiedzania budynku z przewodnikami PTTK. Grupy liczące do 30 osób można zgłaszać do 4 czerwca pod numerem telefonu 58 323 70 30 lub 58 323 70 22.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Pan Waldemar Nowak z Biura Rady Miasta Gdańska  (tel. 58 323 70 12, e-mail: waldemar.nowak@gdansk.gda.pl).

Data dodania: 2024-04-25 11:31:01
Data edycji: 2024-04-25 11:52:59