Dzień Języków

Dzisiaj w naszej szkole rządziły języki i ich miłośnicy :-). A wszystko zaczęło się od Justyny Sobolewskiej – uczennicy kl. 4a/p, która przyszła do biblioteki z pomysłem kameralnego koncertu. Nauczycielki: p. Ewelina Chudyba i p. Renata Dombrowska zapaliły się do działania i ruszyła machina. Dołączyła do nich Małgosia Morawska - Przewodnicząca Samorządu pod okiem p. Joanny Kowieskiej-Feluś i Basia Wypych z klasy 3 c. To pomysłodawcy i organizatorzy dzisiejszego dnia a za nimi sztab ludzi.

Oj działo się dzisiaj w naszej Ósemce, działo! Tyle emocji i wrażeń… Najpierw koncert i tu nasi artyści, w składzie: Zuzanna Bielska, Lucyna Gancarczyk, Martyna Kamińska, Jeremi Karykowski, Kseniya Korshun, Lena Maliszewska, Maciej Morgaś, Justyna Sobolewska i Basia Wypych zaserwowali nam własne interpretacje największych jazzowych, popowych i filmowych utworów muzycznych, granych na pianinie i śpiewanych w języku francuskim i angielskim. Było wzruszająco, nostalgicznie, ale i z dawką dobrego humoru. Nad nagłośnieniem czuwał zaś Bartek Szczepan, choć byli i tacy, których śpiew bez mikrofonu słyszano na drugim piętrze :-).

Ale koncert to nie jedyna atrakcja tego dnia! W szkole można było dzisiaj spotkać m.in. eleganckich Francuzów, Niemców w strojach ludowych, Meksykanów w sombrero oraz skosztować specjałów pochodzących z różnych krajów. W konkursie na najlepszy strój wyróżniono: Macieja Morgasia z kl. 1e, Martę Mielczarek z kl. 1b oraz klasę 1c.

W konkursie kulinarnym, podniebienia naszego jury w składzie p. wicedyrektor Dorota Januszewska, p. Joanna Kowieska-Feluś, p. Zuzanna Woźniak oraz Małgosia Morawska skradły: kuchnia francuska w wykonaniu chef cuisinier z kl. 1b, kuchnia amerykańska (klasa 3d) oraz kuchnia japońska (klasa 1d). Wiecie zatem gdzie szukać najlepszych kucharzy w 8 LO.

Ale ten dzień to także dekoracje, za którymi stoi p. Renata Dombrowska, p. Justyna Milewska oraz Matylda Broszkiewicz, Maja Dykta, Zosia Gajda, Nikola Kalkowska, Marta Kuligowska, Maja Milewska, Małgosia Morawska, Natalia Nazarewicz i Marysia Sciebura.

Teraz w planach wieczorek poetycko-muzyczny przy blasku świec. Ktoś chętny? Wiecie gdzie mnie znaleźć.

Renata Dombrowska

Zapraszam do galerii zdjęć, których autorkami są: p. Ewelina Chudyba i Magda Kiedyk.

Data dodania: 2022-10-05 18:36:33
Data edycji: 2022-10-05 21:45:18