Dzień Frankofonii

Dzisiaj świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Kuszące zapachy Francji unosiły się od rana w całej szkole. Mistrzowskie tarty przygotowali dla Was głównie uczniowie klasy II a, ale także nauczycielki języka francuskiego: p. Renata Dombrowska i p. Iwona Szwoch oraz uczniowie klasy I a i klasy III a. Można było skosztować m. in. tarty cytrynowej, z truskawkami, jabłkami, porami i boczkiem czy pomidorami,…prawdziwa kulinarna uczta. Gdyby ktoś pytał, zamówień na święta nie przyjmujemy, mamy komplet zleceń :-).

Potem była uczta dla oka, ucha i ducha – koncert „Pod niebem Paryża”. Przenieśliśmy się do stolicy muzyki, literatury, malarstwa, żeby posłuchać utworów instrumentalnych, piosenek śpiewanych językiem miłości i poznać wszystko to, z czego słynie kraj nad Sekwaną.

Koncert brawurowo poprowadził duet: Kamil Dębski i Wiktor Lijewski. Bawili nas, zachwycali i wzruszali: Igor Barcewicz, Zuzia Bielska, Weronika Bikowska, Lucyna Gancarczyk, Amelia Jakubowska, Martyna Kamińska, Marta Kuligowska, Jan Kozłowski, Karol Leśnikowski, Lena Maliszewska, Anna Moczyńska, Magdalena Modrzyńska, Marysia Sciebura, Justyna Sobolewska, Agata Strachacka, Emilia Wojnicka, Basia Wypych oraz wcześniej już wspomniany Wiktor Lijewski.

O nagłośnienie zadbali natomiast: Maciej Morgaś, Wojciech Krajewski i Kornel Kozierkiewicz a dekoracje wykonali uczniowie z grupy francuskiej, z klasy 1a. Dzień Frankofonii przygotowały i nadzorowały: p. Renata Dombrowska i p. Iwona Szwoch.

Oj działo się, działo! Było pięknie i smacznie!

Data dodania: 2023-04-05 18:43:33
Data edycji: 2023-04-05 19:25:28