Biblioteka VIII LO w Gdańsku poleca

Gdańsk ma coś do zaoferowania dla czytelników w każdym wieku. Oto kilka najbliższych wydarzeń literackich:
Spotkanie autorskie z Cyrylem Sone – 04.10.2024, godz. 18.00 (Biblioteka Ratuszowa, Filia WiMBP)
Cyryl Sone - czynny gdański prokurator, z zamiłowania pisarz. Napisał on serię książek o Konradzie Kroonie, w których opisuje kulisy prokuratorskiej pracy z wiernością bliską reportażu. Seria odkrywa przed czytelnikiem najbardziej poufne tajniki prowadzenia postępowań karnych oraz metody wykrywania przestępstw.
Noc Księgarń w Muzie – 04.10.2024, (ul. Garncarska 33, Gdańsk), godz. 18:00 - 22:00
W księgarni Muza w piątkowy wieczór odbędą się warsztaty ilustratorskie z Anną Simeone - autorką ilustracji do wielu książek dla dzieci. Ponadto literaturę dziecięcą i młodzieżową tego wieczoru będzie można nabyć z rabatem -25%.
Noc Księgarń w Księgarni Kameralnej „Książka i Wino” 04.10.2024, (ul. Stary Rynek Oliwski 19), godz. 19:00 – 20:30
W Noc Księgarń odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, pod hasłem „warsztat reporterki”. Rozmowę z wielokrotnie nagradzaną reporterką, autorką bestsellerowych książek, m.in. „Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy” poprowadzi Dorota Karaś. Po spotkaniu autorka będzie podpisywała swoje książki.
Spotkanie autorskie z Adrianną Ratajczak – 11.10.2024, godz. 17.00 (Biblioteka Babie Lato, Filia WiMBP)
Adrianna Ratajczak jest autorką serii powieści obyczajowo- historycznej „Nuvole bianche. Białe chmury”, będącą pozycją idealną dla fanów „Outlandera”, „Bridgertonów” czy Jane Austen. Romans historyczny pełen zwrotów akcji i tajemnic, idealny na jesienny wieczór!
Noc Bibliotek – 11.10.2024, godz. 17.00 (Biblioteka na Fali, Filia WiMBP)
To propozycja dla młodszych czytelników. Jeśli macie rodzeństwo w wieku 8-12 lat, które dobrze czuje się w świecie magii, zaproponujcie mu wspaniałą zabawę z literaturą, której inspiracją będzie pierwsza część powieści J.KK. Rowling Harry Potter i kamień filozoficzny. Liczba miejsc w szkole magii jest ograniczona! Obowiązują zgłoszenia (58 5530551 lub bibliotekanafali@wbpg.org.pl)
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą wokół książki „Gustloff. Tajemnica bursztynowej komnaty” - 14.10.2024, godz. 17.00 (Biblioteka pod Kotem i Myszą ul. Lelewela 21/22, Gdańsk)
„Gustloff” to pełna napięcia opowieść sensacyjna o  poszukiwaniu prawdy i rodzinnych sekretach, gdzie literacka fikcja stoi niepokojąco blisko rzeczywistości. Krzysztof Piersa stworzył w swojej nowej książce sieć tajemnic i intryg, która sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury.
Spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem połączone z promocją książki „Dzieci lwa” – 15.10.2024, godz. 18.00 (Biblioteka Żabianka, Filia WiMBP)
Marcin Meller opowie o swojej nowej książce, wzruszającej i pełnej napięć opowieści o młodości, przyjaźni, pierwszych miłościach i międzyludzkich relacjach, które – nawet jeśli zakończone – zostają z nami na całe życie.

Spotkanie autorskie z Dagną Kurdwanowską – 24.10.2024, godz. 17.00, (Biblioteka Babie Lato, Filia WiMBP)
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dagną Kurdwanowską połączone z promocją książki pt.: ,,Uważna, czuła i odważna. Jak pielęgnować w sobie dobro”. W swojej książce autorka zabiera nas w podroż w głąb naszego „ja” a celem tej wędrówki jest lepsze poznanie siebie i odkrycie drzemiącego w nas wewnętrznego dobra i potencjału, a co za tym idzie w końcu docenienie go i bycie szczęśliwą.
Data dodania: 2024-10-08 08:10:06
Data edycji: 2024-10-08 08:22:25