Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

10 czerwca 2009 - Domowe laboratorium w szkole

Z biegiem czasu szybko nastąpił czas wakacji. Ostatnie lekcje chemii w klasie IC były przeprowadzone przez uczennice tejże klasy.

 

Ania, Magda i Natalia pokazały klasie, że laboratorium w pracowni chemicznej niewiele różni się od naszego „kuchennego laboratorium”. Pomysł ten został zaczerpnięty z wykładów na Politechnice Gdańskiej wydziału chemicznego „Chemia na co dzień i od święta” pod opieką pani Barbary Becker i Anny Mieltarek-Kropidłowskiej.

 

„Stwierdziłyśmy, że mogłybyśmy zaprezentować klasie to, czego się dowiedziałyśmy, a oni nie mieli okazji tego zobaczyć” – wypowiedziała się jedna z uczennic. „Kupiłyśmy więc odpowiednie składniki, zabrałyśmy nasze notatki i przeprowadziłyśmy lekcję tak, jak to sobie zaplanowałyśmy”.

 

Klasa dowiedziała się jak można za pomocą ekstraktu z czerwonej kapusty (jako naturalny wskaźnik) rozpoznać środowisko podstawowych produktów, których używamy w domu, m.in. „Kreta”, spirytusu salicylowego, sody oczyszczonej czy „Domestosa”. Pokazane zostało również doświadczenie, aby określić przy użyciu jodyny ilość witaminy C w dwóch różnych sokach, np. pomarańczowym i jabłkowym.

 

Klasa podziękowała za przeprowadzoną lekcję miłym uśmiechem :)

Data dodania: 2018-03-13 13:03:55
Data edycji: 2018-03-13 13:04:07
Ilość wyświetleń: 1026

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej