Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Konkursy

Konkursy

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI WSPÓŁCZESNEJ "RECYTUJ I ŚPIEWAJ"

Lubisz poezję? Jeśli tak, Biblioteka 8 LO zachęca Cię do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Współczesnej "Recytuj i Śpiewaj", organizowanym on-line z okazji Światowego Dnia Poezji.

Zgodnie z regulaminem, konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: interpretacji i poezji śpiewanej. Każdy z uczestników przygotowuje do interpretacji jeden wybrany przez siebie wiersz lub piosenkę - utwór w języku polskim, który powstał w okresie od lat osiemdziesiątych do dnia dzisiejszego. Istnieje także możliwość zaprezentowania utworów autorskich.

Nagrania wraz z dokumentami z załącznika należy przesłać do 10 czerwca 2020 r. Szczegółowy regulamin w załączeniu. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie pomocy w wyborze wiersza, piszcie do nas na GPE, chętnie pomożemy. 

 

              

WYNIKI POMORSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

Miło nam poinformować, iż nasi młodzi poeci osiągnęli sukcesy w XI edycji Pomorskiego Konkursu Poetyckiego „Niektórzy lubią poezję”. 

II miejsce - Adam Leszczyński z kl. 2c za List do Pięknej (P)ani

III miejsce Agata Bocheńska z kl.3a za wiersz Monaster

Wyróżnienie Michał Morgaś z kl. 1c/p za wiersz Ślepcy

 

Gratulujemy serdecznie i życzymy Wam nieustającej weny twórczejJ Zapraszamy Was na wręczenie  Tomików poezji z Waszymi wierszami, jak tylko będzie to możliwe.

 

 

WYNIKI WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO "NA LITERACKIM SZLAKU"

Dobiegł końca Wielki Maraton Czytelniczy „Na literackim szlaku” w roku szkolnym 2019/20.

Gratulujemy serdecznie Michałowi Morgasiowi z kl.1c/p, który został Finalistą tegorocznego Maratonu.  Uroczyste zakończenie edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego z udziałem wszystkich Laureatów, Finalistów i Wyróżnionych  zostanie zorganizowane jak tylko będzie to możliwe.

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2019/2020 -TEST NR 5

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Na literackim szlaku" na kolejny test, który możecie napisać w bibliotece do 11 lutego włącznie.

W lutym czytamy książkę Andrzeja Pilipiuka "Litr ciekłego ołowiu". Zapraszamy do biblioteki po książkę!

 

WYNIKI KONKURSU "KSIĄŻKOWA CHOINKA"

We wtorek 07.01.2020 r., rozstrzygnięto konkurs „Książkowa choinka”. Jak się okazało, nikt bezbłędnie nie wyliczył ilości książek, ale bezkonkurencyjna okazała się Martyna Kamrowska z klasy 3 b, która postawiła na liczbę 517. Czy Martyna zastosowała do obliczeń reguły matematyki i prawa fizyki… wkrótce się tego dowiemy.

A z ilu książek dokładnie została zbudowana nasza choinka? W tym roku z 538 :-), co oznacza, że udało nam się pobić nasz zeszłoroczny wynik - 117 książek więcej!  W tym tempie za 4 lata nasza choinka będzie zbudowana z ponad 1000 książek :-). Kto lubi rozbierać choinki? Czekamy już na zgłoszenia!

Gratulujemy zwyciężczyni i zapraszamy do biblioteki po odbiór nagrody! Zdjęcia z budowy choinki w galerii poniżej:-).

 

KONKURS "KSIĄŻKOWA CHOINKA"

W naszej bibliotece powstało świąteczne drzewko, które łączy w sobie ideę Świąt Bożego Narodzenia i miłość do książek. Jego montaż trwał metodą prób i błędów ok. 4 godzin. Efekt na zdjęciu poniżej:-).

Z ilu książek jest zbudowana nasza choinka? To jest pytanie konkursowe do Was! Podpowiadamy, że jej konstrukcja to nie tylko książki, które widzicie, bowiem jej wnętrze zostało także wypełnione książkami. Stosujcie reguły do obliczeń działań matematycznych czy prawa fizyki lub po prostu zgadujcie!

Zapraszamy do zabawy uczniów i nauczycieli! Wystarczy odwiedzić bibliotekę do 19 grudnia, wypożyczyć książkę i wypełnić formularz, podając przypuszczalną liczbę książek, z których zbudowana jest nasza choinka. Laureatem konkursu zostanie osoba, która poda rzeczywistą lub najbardziej zbliżoną liczbę książek. Na zwycięzcę czeka słodka niespodzianka!

Rozstrzygnięcie konkursu na początku stycznia. Zapraszamy do zabawy i oczywiście do Biblioteki, by zobaczyć drzewko w realu :-)

 

WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY PT. "MIESZKAŃCY ZIEMI"


Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii do wzięcia udziału w XIII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Mieszkańcy Ziemi”.
Konkurs jest kierowany do uczniów i nauczycieli pomorskich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Każdy autor może zgłosić maksymalnie 3 fotografie wywołane na papierze fotograficznym. Komisja dokonująca oceny prac weźmie pod uwagę: interpretację tematu - pomysł i kreatywność oraz walory estetyczne zdjęć.
Prace można nadsyłać do 20 stycznia 2020 r.
Więcej informacji w załączonym poniżej Regulaminie konkursu i oczywiście w Bibliotece.

 

KONKURS WSZECHARTYSTYCZNY "HejTY! - reaguj na HEJTY!"

Zapraszamy Was do udziału w Konkursie Wszechartystycznym "HejTY! - reaguj na HEJTY!"

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie jednej pracy, w dowolnej kategorii (TEKST, OBRAZ, DŹWIĘK, FILM), która odzwierciedla tematykę konkursu. Prace należy składać osobiście lub przesłać do 31 stycznia 2020 r. Regulamin konkursu w załączeniu poniżej lub dostępny w Bibliotece. Czekamy na Was!

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2019/2020 -TEST NR 2

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Na literackim szlaku" na drugi test, który odbędzie się 08.11. (piątek) godz. 9.00 oraz 13.11. (środa) o godz. 8.15 w bibliotece szkolnej.

 

W listopadzie czytamy książkę Terry'ego Pratchetta "Wolni Ciut Ludzie". Zapraszamy do biblioteki!

 

SZKOLNY KONKURS POETYCKI "DWA WIERSZE"

Piszesz wiersze, ale wszystkie wędrują do szuflady? Ten konkurs jest dla Ciebie! Podziel się swoją twórczością z innymi!

 

Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie w bibliotece szkolnej swoich 2 wierszy, dotad niepublikowanych, o dowolnej tematyce. Wiersze należy złożyć w kopercie opatrzonej godłem. W oddzielnej kopercie, oznaczonej tym samym godłem, trzeba podać swoje dane (imię, nazwisko, klasa). Termin składania wierszy upływa 02.12.2019. Oceny wierszy dokona Jury, w skład którego wejdą nauczyciele języka polskiego oraz nauczyciele bibliotekarze.

Dla autorów najciekawszych wierszy przewidziano nagrody rzeczowe oraz udział w Pomorskim Konkursie Poetyckim.

CZEKAMY NA WASZE WIERSZE!

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2019/2020 -TEST

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego "Na literackim szlaku" na pierwszy test, który odbędzie się we wtorek 08.10.19 na 7 godzinie lekcyjnej w bibliotece. Osoby, które w tym czasie nie mogą do nas przyjść, prosimy o kontakt.

Lektura na październik: Ryszard Kapuściński, Pińsk [w tegoż:] "Imperium", dostępna jest w naszej bibliotece.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "BLEU BLANC ROUGE 2019"

Wszystkich, którzy kochają fotografować, zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym  Bleu Blanc Rouge 2019, organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „fraternité” czyli jeden z elementów dewizy Francji. Czym jest braterstwo we współczesnym świecie?

Chwyć za aparat i zrób artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory oraz braterstwo ujęte w temacie.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej do niedzieli 27 października na adres  bleu_blanc_rouge_liceum@onet.pl.

Uroczyste ogłoszenie wyników finału konkursu wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się 29 listopada 2019 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki II LO w Gdyni.

Zainteresowanych zapraszamy po więcej szczegółów do biblioteki !

 

KONKURS PLASTYCZNY

Masz wyobraźnię i kochasz rysować lub malować? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy do udziału w KONKURSIE  PLASTYCZNYM „LECH BĄDKOWSKI – inspirator Niepodległej ”.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej (ilustracji do dowolnie wybranego tekstu autorstwa Lecha Bądkowskiego).

Jury Konkursu wybierze po trzech laureatów z każdej kategorii - nagroda I, II i III z podziałem na szkoły: podstawowe i ponadpodstawowe.

Oceniana będzie poprawność merytoryczna, technika i estetyka wykonania, oryginalność ujęcia oraz interpretacji  tematu oraz zgodność z wymogami regulaminu.

Prace należy dostarczyć osobiście lub pocztą do dnia 30.10.2019 roku (do godziny 15.00) na adres: XIX Liceum Ogólnokształcące, ul. Pestalozziego 11/13, 80 – 450 Gdańsk. Przy przesyłaniu prac pocztą nie liczy się data stempla  a fizyczna obecność pracy u organizatora.

Regulamin konkursu w załączeniu poniżej.

Uczniów chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do biblioteki po szczegółowe informacje, teksty autorstwa Lecha Badkowskiego oraz formularze do wypełnienia:-)

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY "OBIEKTYWNIE O WOLNOŚCI"

Kochasz robić zdjęcia lub nagrywać filmy? Jeśli tak, ten konkurs jest dla Ciebie!

Zapraszamy do konkursu fotograficznego  „OBIEKTYWNIE O WOLNOŚCI”.

Każdy z nas chce być WOLNY, ale dla każdego wolność ma inne znaczenie, smak i kolor. Czym dla CIEBIE jest WOLNOŚĆ?

Przedstaw swoją „wizję” WOLNOŚCI na zdjęciu lub w krótkim materiale video (max 60 sekund). Materiały prześlij do 30 września 2019 roku na obiektywnieowolnoswci@gmail.com. W załączeniu poniżej regulamin konkursu.

 

WIELKI MARATON CZYTELNICZY 2019/2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy "Na literackim szlaku".

 

Oto lista lektur do przeczytania w roku szkolnym 2019/2020:

  • Douglas Adams, Autostopem przez Galaktykę
  • Ray Bradbury, 451 stopnia Fahrenheita
  • Ryszard Kapuściński, Pińsk [w: tegoż:] Imperium
  • Andrzej Pilipiuk, Litr ciekłego ołowiu
  • Barbara Piórkowska, Szklanka na pająki
  • Terry Pratchett, Wolni Ciut Ludzie

 

Lektura na wrzesień: Barbara Piórkowska, Szklanka na pająki.

 

W załączeniu poniżej regulamin konkursu. Dołącz do Maratonu, czekamy na Ciebie w Bibliotece :-).

 

 

 

Data dodania: 2018-03-13 12:13:43
Data edycji: 2020-05-25 20:15:20
Ilość wyświetleń: 2059

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook