Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Osiągnięcia w roku szkolnym 2016 - 2017

Wyniki olimpiad, konkursów i inicjatyw nauczycieli i uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku  w roku szkolnym 2016 - 2017 

 

Imię i nazwisko

Nazwa przedsięwzięcia, olimpiady lub konkursu

Osiągnięcie

Opiekun, nauczyciel konsultant

Paweł Sidorczak

Konkurs Drużynowy w ramach obozu naukowego Ostrzyce 2016 Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego (program Zdolni z Pomorza)

I miejsce

nauczyciele programu

Zdolni z Pomorza

Repzentacja męska Liceum

Licealiada 2015/2016

I miejsce w Gdańsku

nauczyciele w-f

Repzentacja żeńska Liceum

Licealiada 2015/2016

VI miejsce w Gdańsku

nauczyciele w-f

Uczniowie Liceum

Gdański Tydzień Demokracji -

otwarta debata w formule oksfordzkiej

pokaz

Pan mgr Jerzy Chamerski

Patrycja Mosakowska i klasa I c

Zaangażowanie w akcję Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w GdańskuSłonik Tumbo pomaga

udział

Pan mgr Romuald Cichocki

 

Uczniowie Liceum

Zaangażowanie w charytatywną akcję choinkową Stowarzyszenia Dla Siedlec

udział

Pani mgr Iwona Ganczarek

 

Marcin Klisza (I e)

Wewnątrzszkolny konkurs poetycki

Laur Poetycki

I miejsce

Pani mgr Ewa Bomerska

Patrycja Fusiewicz (III a)

Wewnątrzszkolny konkurs artystyczny

Mam Talent

I miejsce

Pani mgr Ewa Wójcicka

Michał Paterek (II c)

Zuzanna Małecka (III c)

Wewnątrzszkolny konkurs artystyczny

Mam Talent

II miejsce

Pani mgr Ewa Wójcicka

Karolina Pospiech (I b)

Daniel Rogalewski (I b)

Paweł Nowak (I b)

Ogólnopolski Konkurs Przedsiębiorczy na rynku finansowym

awans do II etapu

(20 drużyn)*

Pan mgr Tadeusz Chądzyński

6 drużyn z klas I e, I b, II c, II e,
II f, III b

Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA TITAN

awans do III rundy

Pan mgr Tadeusz Chądzyński

Pan mgr Tomasz Drewa

Zofia Balcerowska (II c)

Akcja charytatywna – zbiórka pluszaków dla dzieci Gdańska

udział

Pani mgr Ludmiła Wieremjewicz

Monika Kluskiewicz (III a)

Olimpiada Języka Angielskiego

awans do II etapu

Pani mgr Monika Grabarska i Pani mgr Anna Kalińska

Uczniowie Liceum

Maraton pisania listów w ramach akcji Amnesty International

207 listów

Pani mgr Iwona Ganczarek

Drużyna debat oksfordzkich „Humanus” przy VIII LO
im. KEN w Gdańsku

Konrad Rola (I a)

Szymon Grabiński (I a)

Adrian Żebrowski (I d)

Paweł Stankiewicz (I e)

II Pomorski Turniej Debat Historycznych 
o puchar pzesa Instytutu Pamięci Narodowej

awans do finału ogólnopolskiego*

Pan mgr Jerzy Chamerski

Drużyna debat oksfordzkich „Humanus” przy VIII LO
im. KEN w Gdańsku

Ewa Celebąk (II b)

Dominika Semmerling (II d)   Agnieszka Klimkiewicz (II d) Michał Ciombor (II e)

II Pomorski Turniej Debat Historycznych 
o puchar pzesa Instytutu Pamięci Narodowej

awans do finału ogólnopolskiego*

Pan mgr Jerzy Chamerski

Drużyna debat oksfordzkich „Humanus” przy VIII LO
im. KEN w Gdańsku

Miłosz Jagiełło (II d)

Dagna Olejniczak (II d)   Agnieszka Klimkiewicz (II d) Orest Lewosiuk (II b)

Jędrzej Jasiński (II d)

V Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich Poznań 2016’

awans do finału ogólnopolskiego*

Pan mgr Jerzy Chamerski

Zespół międzyszkolny:

Paweł Sidorczak (II f) - kapitan

Tomasz Piechocki (II f)

Justyna Karczmarczyk (II f)

Martyna Kaczmarczyk (XX LO)

Arkadiusz Baranowski (XX LO)

Turniej Młodych Fizyków 2017’

(Polskie Towarzystwo Fizyczne)

II miejsce w półfinale i awans do finału ogólnopolskiego*

Pan mgr Jakub Rodowski

Marcin Klisz (I e)

Mateusz Ambros (I e)

Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA TITAN 2017’

(Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości)

III miejsce w finale ogólnopolskim*

Pan mgr Tomasz Drewa

Tomasz Piechocki (II f)

Julia Raźniewska (II f)

Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA TITAN 2017’

(Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości)

IV miejsce w finale ogólnopolskim*

Pan mgr Tomasz Drewa

Zofia Balcerowska (II c)

Julia Cieszkowska (II c)

Ogólnopolski Konkurs JA TITAN 2017’

(Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości)

tytuł finalistów etapu ogólnopolskiego*

Pan mgr Tadeusz Chądzyński

Fryderyk Aszyk (I e)

Łukasz Hys (I e)

Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA TITAN 2017’

(Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości)

tytuł finalistów etapu wojewódzkiego*

Pan mgr Tomasz Drewa

Filip Świątek (II b)

Michał Paterek (II c)

Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA TITAN 2017’

(Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości)

tytuł finalistów etapu wojewódzkiego*

Pan mgr Tadeusz Chądzyński

Karolina Pospiech (I b)

Daniel Rogalewski (I b)

Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA TITAN 2017’

(Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości)

tytuł finalistów etapu wojewódzkiego*

Pan mgr Tadeusz Chądzyński

Mikołaj Koźmiański (I b)

Zofia Ganczarek (I b)

Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą JA TITAN 2017’

(Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości)

tytuł finalistów etapu wojewódzkiego*

Pan mgr Tadeusz Chądzyński

Wiktoria Żurawska (I c)

Dyktando z języka rosyjskiego (Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego oraz Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Emanuela Kanta w Kaliningradzie)

I miejsce*

Pani mgr Ludmiła Wieremjewicz

Gabriela Bednarek (II a)

Dyktando z języka rosyjskiego (Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego oraz Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Emanuela Kanta w Kaliningradzie)

II miejsce*

Pani mgr Ludmiła Wieremjewicz

Julian Kazior (III a)

Patrycja Fusiewicz (III a)

Klaudia Bieńkowska (III a)

Christian Hinc (III a)

Amadeusz Sałek (III a)

Zuzanna Lewandowska (III a)

Aleksandra Podjaska (III a)

Magdalena Puziuk (III a)

Wojewódzki konkurs Teatralny Interptacji Sentencji Francuskiej

(VIII LO im. KEN w Gdańsku)

I miejsce*

Pani mgr Iwona Szwoch

Zespół międzyszkolny:

Paweł Sidorczak (II f) - kapitan

Tomasz Piechocki (II f)

Maciej Audiejus (II f)

Justyna Karczmarczyk (II f)

Martyna Kaczmarczyk (XX LO)

Arkadiusz Baranowski (XX LO)

Turniej Młodych Fizyków 2017’

(Polskie Towarzystwo Fizyczne)

III miejsce w Polsce

Pan mgr Jakub Rodowski

Tomasz Piechocki (II f)

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

wyróżnienie

Pani mgr Elżbieta Żurawik

Tomasz Piechocki (II f)

Pomorska Liga Zadaniowa - matematyka (Zdolni z Pomorza)

 

III miejsce

Pani mgr Elżbieta Żurawik

Ewa Celebąk (II b)

Aleksander Dziedzic (II b)

Zuzanna Hinc (II b)

Zuzanna Grota (II b)

Aleksander Paul (II b)

Dariusz Jankowski (II b)

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Przedsiębiorstwo

PRODUKCIK 2017

(Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości)

 

tytuł finalistów*

Pan mgr Tadeusz Chądzyński

 

Ogólnopolski Konkurs Debat Oksfordzkich o Puchar Prezesa IPN 

II oraz III miejsce

Pan mgr Jerzy Chamerski

Urszula Tomaszewicz (I c)

17 Konkurs Plastyczno-Literacki Morze a moja duża i mała ojczyzna

III miejsce*

Pani mgr Ewa Bomerska

Ewa Celebąk (II b)

 

Pomorski Konkursie Poetyckim „Niektórzy lubią poezję…)

 

I miejsce*

Pani mgr Ewa Bomerska

Ewa Celebąk (II b)

 

 

 

I miejsce*

Pani mgr Ewa Bomerska

Alicja Dudek (I f)

Puchar Polski w Judo do lat 18

w kategorii dziewcząt

I miejsce

SGKS Wybrzeże Gdańsk

Alicja Dudek (I f)

Mistrzostwa Polski w Judo do lat 18

w kategorii dziewcząt

V miejsce

SGKS Wybrzeże Gdańsk

Alicja Dudek (I f)

Otwarty Turniej Kadetów w Judo

w kategorii seniorek

V miejsce

SGKS Wybrzeże Gdańsk

Repzentacja męska Liceum

Licealiada 2016/2017

I miejsce w Gdańsku

nauczyciele w-f

Repzentacja żeńska Liceum

Licealiada 2016/2017

VI miejsce w Gdańsku

nauczyciele w-f

Data dodania: 2018-03-13 12:52:18
Data edycji: 2019-03-21 16:10:30
Ilość wyświetleń: 1918

Kalendarz

Godło
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook