Turniej Młodych Fizyków

Od 2016 roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Turnieju Młodych Fizyków. Cytując wikipedię:

"Jest to jedna z największych i najbardziej wpływowych konkurencji międzynarodowy z fizyki, łączących w sobie elementy pracy naukowej, pracy zespołowej oraz umiejętności miękkie".

Turniej polega na opracowaniu rozwiązań zadanych problemów i ich przedstawieniu najpierw w formie pisemnej (I etap), a następnie w formie referatów i dyskusji nad przedstawionymi rozwiązaniami (półfinały w języku polskim, finał w języku angielskim). W zawodach turniejowych uczestniczą pięcioosobowe drużyny uczniowskie. Problemy turniejowe w liczbie 17-tu są corocznie ustalane (oryginalnie w języku angielskim) przez Międzynarodowy Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków.

Więcej szczegółów o samym turnieju na stronach: http://tmf.org.pl, http://iypt.org

Od samego początku nasi uczniowie osiagali sukcesy:

• w 2016 roku drużyna w składzie: Dominik Bejma (k), Łukasz Jobczyk, Filip Fudala, Nikodem Fibek, Paweł Sidorczak zajęła
    IV miejsce w ogólnopolskim finale,
  • w 2017 roku drużyna w składzie: Paweł Sidorczak (k), Justyna Karczmarczyk, Tomasz Piechocki i  Maciej Audiejus, pracując wspólnie z uczniami XX LO w Gdańsku: Martyną Karczmarczyk, Arkadiuszem Baranowskim i Michałem Maciaszkiem zajęła III miejsce w ogólnopolskim finale,
  • w 2018 roku drużyna w składzie: Paweł Sidorczak(k) i Karolina Jakszul, pracując współnie z uczniami XX LO w Gdańsku: Kają Górską, Mikołajem Flisem, Janem Kowaliną i Tymoteuszem Niesłuchowskim zajęła II miejsce w ogólnopolskim półfinale i awansowała do finału. W ogólnopolskim finale drużyna zajęła II miejsce.
  • w 2019 roku w drużynie złożonej z uczniów VIII LO i XX LO działajacą pod nazwą Klubu Naukowego Nikiel pracowali Maksymilian Górski i Mateusz Pęczek z klasy II e. Po bardzo wyrównanej walce drużyna zajęła ponownie II miejsce przegrywając złoty medal o 0,1 punktu.
Data dodania: 2018-03-24 09:42:33
Data edycji: 2019-05-01 21:37:01