Klub Debat Oksfordzkich Humanus

Debata wspierająca Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

W dniu 15.03.2019 roku w gościnnych murach naszej szkoły z inicjatywy Samorządu Szkolnego i Klubu Debat Oksfordzkich Humanus odbyła się debata , której teza brzmiała „Problem globalnego ocieplenia jest fikcją”. Po stronie propozycji wystąpili uczniowie klasy I b, c i d - Olga, Julia, Piotr i Mateusz , zaś po stronie opozycji uczniowie klasy II a i II d- Zosia, Sandra, Damian i Piotr.

Debata wspierała  protest kilkuset uczniów szkół średnich z Trójmiasta którzy w tym dniu na Placu Solidarności,  protestowali  przeciwko bierności elit wobec globalnych zagrożeń środowiska. Była to część ogólnoświatowych protestów klimatycznych młodych ludzi zapoczątkowanych przez 16-letnią aktywistkę ze Szwecji - Gretę Thunberd.

Dziękujemy uczniom i gronu pedagogicznemu za liczne przybycie i aktywny udział w debacie!!!

J.K. & J.CH.

Data dodania: 2019-03-07 19:24:34