PO DŁUGIEJ PRZERWIE BIBLIOTEKA OTWARTA DLA CZYTELNIKÓW

Zaopatrzone w maseczki, przyłbice, rękawiczki i płyny do dezynfekcji czekamy na Was od 1 czerwca :-)

Poniżej nowe zasady korzystania z biblioteki oraz zmienione godziny otwarcia:

1. Z biblioteki może korzystać uczeń zdrowy, bez objawów choroby zakaźnej.

2. Uczeń ma obowiązek umówić się na wypożyczenie lub oddanie książek z nauczycielkami pracującymi w bibliotece szkolnej poprzez pocztę elektroniczną lub na czacie w aplikacji Teams.

3. Potrzebę wypożyczenia lub oddania książki bezpośrednio w bibliotece należy zgłosić minimum na 2 dni przed planowaną datą odebrania/oddania.

4. Zamówione wcześniej książki lub wskazane na miejscu w bibliotece będą podawane przez bibliotekarza. Nie ma możliwości samodzielnego dostępu do półek.

5. Uczeń ma obowiązek stosowania się do harmonogramu podanego przez nauczycieli bibliotekarzy.

6. Wszystkie osoby przychodzące do biblioteki muszą rygorystycznie przestrzegać zasad bezpieczeństwa: mieć usta i nos zakryte maseczką, zachowywać odległość minimum 1,5 m, zdezynfekować ręce płynem dezynfekującym, który zapewnia szkoła, pozostawiać książki w miejscu wyznaczonym.

7. Uczeń może oddać książki w godzinach otwarcia szkoły również w portierni bez konieczności wcześniejszego uzgodnienia, pozostawiając informację w każdej pozycji, zawierającą: imię, nazwisko, klasę i tytuł książki.

8. Wszystkie zbiory (książki, czasopisma, audiobooki, filmy) po powrocie do Biblioteki będą poddane kwarantannie na okres co najmniej trzech dni.

9. Bibliotekarze będą stosować niezbędne dla bezpieczeństwa zabiegi: regularne wietrzenie, pomieszczenia biblioteki i czytelni, dezynfekowanie dostępnych dla użytkowników powierzchni.

10. Do odwołania nie ma możliwości przebywania uczniów w czytelni, korzystania ze zbiorów na miejscu oraz z drukarki i komputerów.

11. Biblioteka szkolna od 1 czerwca br. będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach:

11.00 -11.30 – dezynfekcja

13.30-14.00 – dezynfekcja

12. Biblioteka jest zamknięta w terminie od 08.06.2020 r. do 10.06.2020 r.

13. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I i II powinni zwrócić książki do 26 czerwca 2020 r. Osoby, które w trosce o swoje zdrowie obawiają się przyjść do biblioteki proszeni są o zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.

Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy zdrowia i radości z lektury.

Data dodania: 2018-03-13 12:08:36
Data edycji: 2020-06-02 11:28:24