B/P - matematyczno - geograficzny

B/P matematyczno-geograficzny  (dla uczniów po szkole podstawowej)

w którym uczniowie będą realizowali przedmioty w wymiarze rozszerzonym (w prawej rubryce liczba godzin w tygodniu w czterech kolejnych latach):

język angielski

5-4-6-5

5-6-5-6

geografia

2-3-3-2

W oddziale tym nauczane są języki obce:

poziom kontynuacyjny

poziom podstawowy

grupa I

język angielski (5-4-6-5)

język niemiecki lub francuski lub rosyjski (2-2-2-2)

grupa II

język angielski  (5-4-6-5)

język niemiecki lub francuski lub rosyjski (2-2-2-2)

Uwaga! Grupy zróżnicowane są pod względem poziomu zaawansowania języka angielskiego.

Podstawy przedsiębiorczości realizowane będą według autorskiej koncepcji (innowacja pedagogiczna).  W klasie II i III przedmiotem uzupełniającym będąekonomia w praktyce i Moje finanse (programy autorskie). Uczniowie tej klasy zdobywają co roku wiele nagród w konkursach i olimpiadach, np.:

• Ogólnopolski Konkurs Gry Symulacyjnej „Zarządzanie Firmą –JA TITAN” –  w 2016 r. I miejsce w Polsce i dwa miejsca w finałach,
  • Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków – IV miejsce w roku 2016, awans do finału w 2017 r.,
  • konkurs na najlepszą firmę uczniowską „PRODUKCIK” – w 2016 II miejscew Polsce,
  • Ogólnopolski Konkurs „Moje finanse”,
  • Olimpiada Wiedzy o Finansach „Banki w akcji”,Olimpiada Wiedzy o Finansach,

Ogólnopolski Konkurs Sci-Tech Challenge,

• Konkurs Matematyczny „Kangur”,
  • Olimpiada Geograficzna, Olimpiada Historyczna, Olimpiada Języka Angielskiego
  • Konkurs Fizyczny Politechniki Gdańskiej „Wygraj indeks”,
  • konkursy matematyczne, informatyczne i inne tematyczne.

Uczniowie tych oddziałów wywalczyli dla VIII LO tytuł Szkoły Przedsiębiorczości.

Absolwenci klasy B studiująnajczęściej na kierunkach ekonomicznych uniwersytetów ipolitechnikach, matematykę, geografię, europeistykę, politologię, filologię angielską i na różnych wydziałach politechniki.

Data dodania: 2018-03-23 20:03:29
Data edycji: 2019-03-20 19:39:03