ZNÓW O NAS GŁOŚNO !!!

ZNÓW  O  NAS  GŁOŚNO !!!

W dniu  21.05. 2019 roku w VIII LO im. Komisji Edukacji Narodowej odbyła się otwarta lekcja  wiedzy o społeczeństwie na temat najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Udział w niej wzięli uczniowie i nauczyciele gdańskich liceów oraz pięciu przedstawicieli komitetów wyborczych: Koalicyjny  Komitet  Wyborczy  Koalicja  Europejska  PO, PSL, SLD, .N, Zieloni, Komitet  Wyborczy  Prawo i Sprawiedliwość, Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica, Unia Pracy, RSS , Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy, Komitet  Wyborczy Wiosna Roberta  Biedronia. Przedstawiciele dwóch komitetów (Komitet Wyborczy Kukiz 15’ i Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski wycofali się w ostatniej chwili). Debatę zaszczycił swą obecnością wiceprezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Pan Piotr Kowalczuk, który wygłosił krótkie przemówienie.

Teza debaty brzmiała: „Młodzi dla Unii Europejskiej”. Składała się ona z trzech integralnych części - wstępu wygłoszonego przez przyjaciela szkoły dra Jarosława Ocha  z Uniwersytetu Gdańskiego, debaty z przedstawicielami komitetów, w trakcie której kandydatom zadawane były pytania przez prowadzącą debatę absolwentkę naszej szkoły Panią Paulinę Brożyniak i widzów. Pytania zadawane były  zarówno w języku polskim, jak i angielskim. W części trzeciej odbyło się głosowanie uczniów na poszczególne komitety wyborcze. Zdaniem uczniów debatę wygrał Koalicyjny  Komitet  Wyborczy  Koalicja  Europejska  PO, PSL, SLD, .N, Zieloni.

Debatę przygotowało Koło Naukowe Sztuka Władzy przy UG oraz Koło Debat Oksfordzkich  Humanus przy VIII LO im. KEN w Gdańsku.

PS  Ogromne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia dla : Dyrekcji VIII LO, Pani Basi, Beaty, Pana Mariusza, klasy II d ( w szczególności Bartka). Szacun dla chłopaków z radiowęzła Wiktora i Tytusa – zrobiliście to perfekcyjnie!!!

bardzo, bardzo dziękuje  Jerzy  Chamerski

Zapraszamy na relację w Panoramie w TVP3:

Data dodania: 2019-05-23 11:03:01
Data edycji: 2019-05-24 14:18:11