Wycieczka do Londynu

W trzeci weekend listopada grupa uczniów z klas IIb, IIc, IIe i IIIc wybrała się w tradycyjny „Ósemkowy City-Break” do Londynu. W ciągu trzech, bardzo intensywnych dni, chcieliśmy zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty przed Pałacem Buckingham. Niestety, zgodnie z naszymi przypuszczeniami, Królowa Elżbieta II nie miała dla nas czasu, dlatego udaliśmy się do Galerii Narodowej. Tam mieliśmy okazję zobaczyć obrazy najsłynniejszych światowych malarzy, ze słynnymi „Słonecznikami” van Gogha na czele. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy w Soho, jednej z najbardziej urokliwych, a na pewno, w każdy piątkowy wieczór, najgłośniejszej części Londynu.

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po Westminsterze. Zobaczyliśmy słynną Katedrę i Parlament oraz ubranego w rusztowania Big Bena. Później udaliśmy się do dwóch najpopularniejszych muzeów: Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki. Ze względu na różnorodność eksponatów każdy znalazł tam coś interesującego: szkielety dinozaurów, kamień z Marsa, maszynę parową, czy rakietę Saturn V.

Po krótkim odpoczynku nadszedł czas na kolejne bardziej lub mniej historyczne miejsca: dom Sherlocka Holmesa, Tower i Tower Bridge, oraz Muzeum Sztuki Współczesnej Tate Modern, gdzie z tarasu widokowego mogliśmy zobaczyć wieczorną panoramę miasta.

Ostatni dzień naszego zwiedzania przeznaczyliśmy na Muzeum Brytyjskie, w którym zgromadzono ogromną ilość eksponatów prezentujących historię i osiągniecia różnych cywilizacji na przestrzeni dziejów. Jednych zafascynował Kamień z Rosetty, innych „warcaby” sprzed 4500 lat, egipskie mumie lub 500-letni zautomatyzowany statek.

Po tak intensywnym weekendzie ciężko było wrócić w poniedziałek do szkoły. Jednak chyba nikt z nasz nie żałuje, bo mogliśmy zobaczyć na własne obiekty znane z podręczników i albumów.

Data dodania: 2019-11-30 20:55:37
Data edycji: 2019-11-30 21:08:59