Teatr po francusku

TEATR PO FRANCUSKU

23 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Teatralny ,,FRANCUSKA SENTENCJA NA SCENIE”. Do konkursu przystąpili uczniowie z kilku gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkółwojewództwa pomorskiego.

W tym roku, tematem interpretacji teatralnej byłasentencja Marcela Prousta: ”Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowymspojrzeniu.”

Komisja konkursowa postawiona została przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż spektakle zostały przygotowane z wielką starannością i ogromnym zaangażowaniem uczniów i nauczycieli.

Po części konkursowej, mogliśmy podziwiać talent wokalny uczennicy naszej szkołyNatalii Gradel z klasy II a, która wystąpiła z piosenką „Je veux”Zaz.

Wyniki konkursu:

W kategorii gimnazjum:

I miejsce: Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni, wyróżnienie za oprawę muzyczną

II miejsce: Gdańskie Gimnazjum „Lingwista”

III miejsce: Publiczne Gimnazjum w Baninie

W kategorii liceum:

I miejsce: XX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, wyróżnienie za reżyserię oraz w kategorii „Pureté de la languefrançaise” dla K.Kędzioł

II miejsce: VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku (klasa I a), wyróżnienie za kostiumy

III miejsce: VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku (klasa II a)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za emocje i wzruszenia, których nam dostarczyli.

Merci et félicitations!

Renata Dombrowska i Iwona Szwoch