Projekt eTwinning ''Z serca do serca''

W październiku 2021 dołączyliśmy do kolejnego projektu eTwinning, tym razem projektu polsko-polskiego, realizowanego przez ambasadorów eTwinning z Polski. Udział w projekcie bierze prawie 40 szkół z całej Polski. Projekt promować ma postawę otwartości, bezinteresowności oraz pomocy starszym, samotnym osobom przebywających w domach pomocy. Uczniowie biorący udział w projekcie będą własnoręcznie przygotowywać życzenia świąteczne i wysyłać je do miast partnerskich. Drugim etapem projektu będzie przygotowanie filmu z życzeniami świątecznymi dla osób starszych i/lub samotnych przez uczniów ze szkół, które biorą udział w projekcie. Klasa I b, pod opieką pana Łukasza Kamińskiego, już pracuje nad pierwszymi życzeniami. Liczymy na zaangażowanie kolejnych klas :)

Cele projektu:

1. Integracja społeczności ambasadorów w Polsce w kontekście realizacji wspólnego projektu.
2. Rozbudzenie postawy obywatela wrażliwego na innego człowieka u uczniów.
3. Integracja społeczności szkolnej wokół wolontariatu.
4. Wpisanie się w założenia polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.
5. Rozwój kompetencji społecznych.
6. Kształtowanie umiejętności komunikacji w języku ojczystym, a także używania aplikacji IT.
7. Rozwijanie i udoskonalanie umiejętności pracy w grupie.

Data dodania: 2021-11-30 10:36:12
Data edycji: 2021-11-30 12:51:58