Politechnika Gdańska - Wydział ETI

Dnia 6 grudnia 2018 roku uczniowie z klasy 1 e wraz z p. Jakubem Rodowskim i p. Dorotą Januszewską uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Zajęcia składały się z wykładu akademickiego i pokazu w laboratorium. Tematem wykładu było wytwarzanie cienkich warstw diamentowych metodą CVD. Uczniowie poznali budowę, podstawowe cechy fizyczne i zastosowanie diamentu oraz dowiedzieli się jak można wytwarzać diament syntetyczny.

Po wykładzie poznali optoelektroniczne stanowisko do treningu strzelectwa oraz odwiedzili pracownię technologiczną Laboratorium Syntezy Innowacyjnych Materiałów i Elementów, w której zobaczyli laboratorium o podwyższonej czystości, stanowisko CVD do wytwarzania diamentu oraz komorę rękawicową do reakcji chemicznych w otoczeniu gazu obojętnego.

Data dodania: 2018-12-06 21:21:30
Data edycji: 2018-12-17 21:21:14