Kondolencje

W tragicznym dla Gdańska i Polski momencie przekazujemy wyrazy szczerego współczucia Rodzinie

Pawła Adamowicza

Prezydenta Miasta Gdańska

oraz Jego przyjaciołom i współpracownikom.

Jesteśmy wstrząśnięci absurdalnością zabójstwa wielkiego człowieka, którego jednocześnie cechowały bezpośredniość i szczerość.

Doceniamy dorobek Pawła Adamowicza jako Prezydenta Miasta Gdańska i będziemy pamiętali o Jego przyjacielskim, pełnym prostoty kontakcie z nami – pracownikami i uczniami naszej szkoły.

Będziemy przypominać Jego szlachetną służbę Miastu i każdemu mieszkańcowi, będziemy starali się wcielać w życie Jego wizję Gdańska jako wzorca solidarności i tolerancji, pracowitości i racjonalności dla całej Polski i Europy.

Straciliśmy w Nim wielkiego obywatela i dobrego człowieka.

Pracownicy i uczniowie

VIII Liceum Ogólnokształcącego
im. Komisji Edukacji Narodowej
w Gdańsku

zebrani w dniu 15 stycznia 2019 r.
na ekumenicznym  spotkaniu żałobnym – wspomnieniu osoby zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza

Dnia 16 stycznia 2019 uczniowie klasy 1d udali się do Urzędu Miejskiego w Gdańsku i złożyli wpis w księdze kondolencyjnej wyłożonej w tym miejscu.

Data dodania: 2019-01-15 19:09:27
Data edycji: 2019-04-17 13:45:37