IC w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej

W dniu 6.10.2018 uczniowie klasy IC z p. Dorotą Januszewską uczestniczyli z w spotkaniu akademickim "Zdolni z Pomorza" na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym pt. Medycyna tropikalna i hiperbaryczna. Odbywało się ono w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

O godzinie 8.45 na auli Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni rozpoczęły się wykłady na temat malarii i wirusowych chorób tropikalnych denga, zika, chikungunya a następnie o komorach hiperbarycznych, kesonach i nurkach. Póżniej rozpoczęła się seria ćwiczeń. W pierwszej kolejności odbyła się prezentacje sprzętu: kesony i komory hiperbaryczne dostępnego w Klinice Medycyny Hiperbarycznej i Ratownictwa Morskiego UCMMiT.

Następnie już w fartuchach medycznych uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Katedrze Medycyny Tropikalnej i Parazytologi dotyczących zarodźców malarii, pasożytów i epidemiologii. Ostatnie ćwiczenia dotyczyły Leishmania spp., Entamoeba histolytica, Schistosoma spp. i biologii pasożytów, na których za pomocą mikroskopu można było obserwować"tańczące" ameby:). Tak uczniowie spędzili sobotni dzień z medycyną tropikalną.

Data dodania: 2018-10-09 17:15:47
Data edycji: 2018-10-09 17:35:53